Jak přežít horké letní dny v práci?

 

Dospělí většinou nemají v létě prázdniny dva měsíce jako děti. I když svítí sluníčko a teploty lákají ke koupání, musí mnozí sedět v kanceláři a pracovat. A to je ve velkých vedrech opravdu těžké. Přinášíme vám pár tipů, jak dlouhé hodiny v práci vydržet a ještě k tomu podávat dobré pracovní výkony.

 

Co si vzít v létě do práce na sebe

Naštěstí v našich zeměpisných šířkách netrvají tropická vedra tak dlouho, většinou se teploty pohybují kolem příjemných 25 °C, občas přijde bouřka a sprchne. V takových dnech nemusíme oblečení příliš řešit. Co si ale vzít na sebe do práce, když nás moří tropická vedra? Určitě byste se měli vyhnout umělým materiálům, i když je máte rádi třeba pro jejich nemačkavost.

Nejpříjemnější je chladivá indická bavlna. Šaty a halenky z ní nabízejí speciální obchůdky s etno výrobky. Až je budete mít na sobě, určitě kolem vás neprojdou kolegové bez povšimnutí. Pokud musíte nebo chcete působit decentněji, zvolte přírodní materiály, jako je bavlna nebo len. Oblečení by mělo být pohodlné, což umožní volnější střihy.

 

Nezapomínejte pít

Během letních horkých dní je důležitější víc než kdy jindy pitný režim. Zaměstnavatel má dokonce povinnost v těchto dnech zajistit dostatek tekutin. Ideální je čistá voda nebo bylinkový čaj. Slazené nápoje s konzervanty zbytečně zatěžují organismus. Káva, ale i zelený čaj dehydruje, takže byste je měli omezit, nebo k nim vypít dostatek vody navíc.

 

Změňte jídelníček

Asi jste si už dávno všimli, že v horku nemáte hlad ani chuť na sytá jídla s masem a knedlíky. Takový velký oběd nás v létě dokáže naprosto odrovnat. Ideální jsou zeleninové saláty, šťavnaté ovoce, které si můžeme dopřávat několikrát v průběhu dne. Osvěží a zároveň doplní tolik potřebné tekutiny. Představte si, že jste v jižních krajích, a velké jídlo si podobně jako tamní obyvatelé užijte až večer.

 

Dělejte častější přestávky

Potřebujete se soustředit na práci celý den? Pak si dopřejte častější přestávky, abyste to vydrželi. Projděte se, někde je možné se uvolnit v parku, ve stínu stromů, na zahrádce. Přitom se napijte, zakousněte do melounu, nechte se osvěžit vodou i v podobě jemné spršky, nebo si do vody ponořte nohy. Náročnější jednání, pokud je to možné, přesuňte na jiný termín, je šance, že počasí bude přijatelnější.

 

Jak zchladit a rozproudit vzduch

Vetrak_1V naší zemi nebývala období veder tak dlouhá a tak úmorná, takže se dala vydržet. V posledních letech však přicházejí stále víc, takže firmy i domácnosti začaly pořizovat klimatizaci. Většinou se ale její provoz nevyplatí, na mnoha místech se proto lidé musí obejít bez ní. Levnějším a pohodlnějším řešením je pořízení větráku, který poskytne okamžitou pomoc a nepřináší taková rizika jako klimatizace. Vybírat lze z mnoha druhů podle velikosti a funkcí.

 

 

Podle čeho vybírat vhodný větrák

Vetrak_2Větráky rozvíří teplý vzduch a vyvolávají tak pocit ochlazení. Stolní a stojanové větráky mívají průměr hlavice 30 nebo 40 cm a tři stupně rychlosti, dokonce je lze pořídit i s dálkovým ovládáním. Sloupové ventilátory s nižším výkonem se doporučují do menších místností. Vyrábějí se i jako kombinace větráku a čističky vzduchu či ionizátoru. Také zde lze využít dálkové ovládání.

Stropní ventilátory bývají nejtišší, proto se používají i do ložnic, existují také designové varianty se světlem. Pro místnost o ploše 25 m2 se doporučuje větrák s průměrem 130 cm. Stropní větráky se zpětným chodem se využívají i v zimě, kdy dostávají studený vzduch od podlahy nahoru. Teplý vzduch, který se hromadí u stropu, naopak tlačí dolů.

1 komentář

  1. Olívie

    Já mám v práci kancelář sama pro sebe, takže jsem si tam pořídila ochlazovač vzduchu DeLonghi a mám tam krásně. Dokud není venku vedro, tak mám otevřené okno a pak zavřu a pustím ochlazovač a chodí se ke mě ochlazovat i kolegyně 😀 . Když jsem ho vybírala, tak jsem narazila na pěkné srovnání ochlazovačů na https://www.testino.cz/ochlazovace-vzduchu . Nechtěla jsem žádný velký, aby se mi nepletl a taky aby neměl velkou spotřebu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download