Je pro mě tvrdá matrace vhodná?

 

O správném výběru matrace se toho napsalo již více než dost a stále se setkáváme s nepodloženými informacemi v článcích neznámých autorů. Nyní se nechceme bavit, zda je pro vás matrace 140×200 vhodná, nebo je lepší sáhnout po větší. Pro tentokrát se zaměříme na to, zda je pro vás tvrdá matrace vhodná a jak vůbec poznáte, jestli už je právě tato matrace tvrdá. Jde o základní informativní předpoklad vedoucí ke správnému výběru.

 

Co příliš tvrdá matrace způsobuje

Zdravé spaní je úzce spojeno s kvalitou podloží, na kterém spíme. Příliš tvrdá matrace je všeobecně doporučována pro lidi s bolestmi zad nebo s vyšší tělesnou hmotností. Pak po ní bezesporu sáhnou uživatelé, kteří mají tvrdou matraci ozkoušenou a vyhovuje jim.

Pokud vás po několika týdnech spánku začnou bolet kyčle, ramena, lokty a vaše tělo si zkrátka dostatečně neodpočine, matrace je pro vás jednoznačně příliš tvrdá. Jde o to, že páteř dostatečně nepoklesne a leží jako by na tvrdé desce. První se ozývají kyčle, ramena a spodní část zad. Časté převalovaní a hledání vhodnější pozice, která zkrátka není, znehodnocuje kvalitu spánku.

Jak poznám, že je matrace již příliš tvrdá

Mezi nejčastější a především první signály patří bolest ve spodní části zad. Nejlepší je, když se naučíte jak vybrat matraci, než po měsíci zjistit, že vám nevyhovuje. V prodejně nebo doma si na matraci lehněte a položte si ruku pod spodní část zad. Mezi zády a matrací musí být dostatečné místo pro vaší ruku. Pokud je nad rukou a pod zády ještě nějaký prostor, tak je vámi zkoumaná matrace příliš tvrdá a pro vás nevyhovující.

Dávejte si při výběru matrace pozor na její odpovídající kvalitu, kterou nevyčtete z ceny, ale z toho, jak působí na váš celý kosterní a svalový systém. Spánek tvoří třetinu našeho života, proč se tedy trápit převalováním a následně mít nabouraný celý den?

1 komentář

  1. LuborOrlicek

    Já můžu spát na čemkoli,klidně i na karimatce. Teď zrovna spíme na nafukovací posteli, protože nějak nebyl čas si pořídit klasickou postel s matracemi 😀 . Stěhovali jsme se do většího bytu a než se zabydlíme, tak jsme si koupili alespoň provizorní nafukovací matrace, které se pak budou hodit pro návštěvu. Manželka našla pěkné srovnání nafukovacích matrací na https://www.testino.cz/nafukovaci-postele a vybrala dvou matraci Intex King, tak alespoň nespíme odděleně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download