-0.1 C
Prague
30.11.2020

Nepodceňujte kvalitní cyklistické vybavení!

Jezdíte rádi na kole? A s jakým vybavením? To vám v některých případech může i zachránit život. Co by ve vaší cyklistické výbavě nemělo chybět?

Základem je samozřejmě kvalitní kolo. To zvolte především s přihlédnutím k terénu, na němž budete jezdit. Zatímco pro jízdu na zpevněných komunikacích lze doporučit kolo silniční či trekkingové, pro nerovné lesní a horské terény je zase vhodné kolo horské.

 

Částečně, nebo celoodpružené?

Při výběru kola se však zaměřte i na jeho odpružení, obzvláště preferujete-li jízdu v terénu. Na výběr máte buď částečně (hardtail, s odpruženou přední vidlici), nebo celoodpružené kolo (full suspenicon, s odpruženou vidlicí i zadní stavbou). To doporučujeme při jízdě v extrémně nerovném terénu, na kterém celoodpružená kola dobře sedí. Pro jízdu na rovnějších površích si vystačíte s kolem částečně odpruženým.

 

Bez helmy na jízdu nevyrážejte

Dalším nezbytným vybaveném každého cyklisty by měla být helma či ochranná přilba. Bez té na jízdu nevyrážejte. Ani na krátkou! Cyklistické helmy doslova a do písmene zachraňují životy. Věřte, že pády cyklistů bez helmy většinou bývají fatální. Cyklistickou helmu nakupujte ve specializovaných obchodech a před koupí si ji vyzkoušejte. K tomu, aby helma byla účinná, vám musí dobře sedět. A k tomu být na hlavě dobře upevněná!

 

Žádné tepláky, ale cyklistické kraťasy!

K bezpečnosti při jízdě však přispívají často opomíjené rukavice na kolo a obecně vhodné cyklistické oblečení. Tedy vhodný dres na kolo, triko a další speciální oděvy, které jsou pohodlné, dobře odvádějí pot a při jízdě nikde nepřekážejí. Aneb není nic horšího než, když se vám při jízdě zamotá do řetězu dlouhá nohavice vašich kalhot. Toho se vyvarujete tím, že místo tepláků si na kolo obléknete speciální cyklistické kraťasy či legíny.

 

A můžete vyrazit!

Dále by ve vaší výbavě neměla chybět nádoba na pití, pumpička a vhodný batoh na kolo, do něhož si uložíte další nezbytnosti, bez nichž se na svém výletě neobejdete, jako jsou klíče, peníze, mobilní telefon atd. Máte vše? Tak můžete vyrazit!

Související příspěvky

Jak zabavit děti na podzim?

majda

Zabalte firemní dárek do reklamní tašky

redakce

Aby oheň v kamnech stále praskal

redakce

1 komentář