3.1 C
Prague
20.1.2021

Nevydržíte u cvičení? Možná děláte některou z těchto chyb!

Konečně jste se rozhodli pořádně „zamakat“ na své postavě. S vervou a naplno jste se proto pustili do cvičení a – stejně rychle jste zase skončili. Připomíná vám tento scénář něco? Pak možná i vy patříte k těm, kteří se dopouští řady chyb, kvůli nimž se jim vysněné figury dosáhnout stále nedaří. V čem je největší kámen úrazu?

 

Jste na to sami

Na cvičení si najděte parťáka. Může to být třeba kamarádka, která vás do fitness centra dostane i tehdy, když byste raději dali přednost lenošení. Ovšem pozor, měla by být dostatečně neoblomná, abyste společně neskončily v nejbližší kavárně na zákusku. Dobrým partnerem, který vás rozhodně nenechá zahálet, je fitness trenér. Zaplaťte si ho alespoň na začátku, kdy si nevíte rady. Ukáže vám, jak jednotlivé cviky správně provádět, všechno podrobně vysvětlí a nastolí vám pevný systém a režim. Na žádné odmlouvání nebo vymlouvání tak nebudete mít ani prostor, ani čas, ani odvahu.

 

Děláte něco, co vás nebaví

Nechoďte na jógu jen proto, že je právě „in“ a praktikují ji všichni. Každého člověka baví něco jiného a – naštěstí pro vás – na výběr je široké spektrum pohybových aktivit, v nichž se můžete cítit jako ryba ve vodě. Protože dělat něco, co vás netěší a ještě ke všemu dlouhodobě, prostě nejde. Za chvilku vás přestane bavit neustále se nutit a přemlouvat ke cvičení, takže s ním jednoduše „seknete“. Nevíte-li co by pro vás bylo to pravé ořechové, dejte si takovou malou “tour” po skupinových lekcích. Při nich nejlépe zjistíte, co vám vyhovuje, jestli spíš pomalejší aktivity typu jóga a pilates, posilovací jako funkční trénink či body building nebo akčnější formy v podobě boot campu či fit dance.

 

Nemáte stanovené cíle

Stanovte si konkrétní cíle, kterých chcete dosáhnout. Pro lidskou mysl je to totiž velice důležité. Nestačí jí obecné zadání typu: to břicho musí pryč. Chce to sdělit jasně a srozumitelně: do léta budu mít pět kilo dole. Takto definované cíle vás nasměrují a navíc vám poslouží jako skvělá motivace, když vám budou docházet síly a elán. Kromě jednoho hlavního cíle si stanovte také ty menší, dílčí, krátkodobé, které vám pomohou ve vašem úsilí vytrvat. A nezapomeňte se za jejich splnění patřičně odměňovat – může to být třeba příjemná masáž nebo návštěva wellness centra. Když se budete mít neustále na co těšit, u cvičení rozhodně vydržíte!

Související příspěvky

Repelenty – ochrání proti komárům?

redakce

Pracujete hodně na počítači a bolí vás oči? Tohle by vám mohlo pomoci

redakce

Posilte své tělo pomocí omega mastných kyselin. Poradíme, kde všude je najdete

redakce

1 komentář