Tipy k romantickému stylu bydlení

 

Zařizujete si dům nebo byt a chcete mít bydlení nejen útulné a praktické, ale také romantické? Inspirujte se tipy, které vám pomohou k modernímu interiéru s příjemnou atmosférou. Udělejte si z místa, kde bydlíte domov, kam se budete rádi vracet.

 

Romantický vzhled interiéru

Určitě máte o svém bydlení již nějakou představu. Možná si přejete sladit svůj byt nebo interiér domu do určité barvy a stylu. Pokud jste si vybrali romantický styl, tak se můžete inspirovat na internetu, v katalozích bydlení, ale také využít svou představivost a fantazii. Romantické bydlení může korespondovat s venkovským stylem bydlení a mírně se dotýkat i rustikálního zařízení bytu.

K tomuto stylu bydlení se hodí symbol květin a dalších něžných vzorů. Z barev se hodí pastelové odstíny, ale také přírodní tóny. Zkuste se vyhnout kontrastním barvám a přílišnému použití tmavých barev a černé. Naopak se hodí kombinace bílé a ostatních světlých barev, případně kombinace bílé barvy a dřeva.

 

Krb jako hlavní motiv bydlení

Symbolem romantiky je v bydlení krb. Ten si můžete vybrat jako ústřední motiv svého bydlení tak, aby na první pohled upoutal pozornost. V nabídce krbů naleznete i krbová kamna, která se snadno instalují a patří mezi nejpříjemnější způsoby, jak topit.

Další možností je krb na plyn, který dokáže velmi rychle vyhřát velkou část domu, v případech menšího bydlení, i dům celý. Milovníci topení dřevem nebo dřevěnými briketami si pořizují krb na dřevo. Ten dokáže navodit romantickou atmosféru, dodá bydlení útulnost a zároveň je příjemnou součástí rodinného bydlení.

 

Praktičnost versus útulnost

Při zařizování bydlení myslete nejen na vzhled, ale také na praktickou stránku. Vaše bydlení by mělo být efektivní a pozornost věnujte i dostatečnému množství místa pro ukládání věcí. Funkční bydlení však může být i útulné. Stačí, když přidáte přehozy, polštářky a další doplňky, které na první pohled evokují pohodlí. Nebojte se dát kožešinu před krb na dřevo a užijte si příjemné teplo a navíc romantický výhled.

 

Na co si dát pozor

Pozor si dejte na to, abyste to s dekoracemi nepřehnali a vaše bydlení nevypadalo spíš směšně a přeplněně. V některých případech je zachování prostoru lepší než když byste celý krb a všechny police zaplnili věcmi. Romantický styl by neměl být ani příliš přeslazený, zapomeňte tak na volánky, množství sošek a jiných dekorací. Zkuste raději střídmost a otevřený svěží prostor.

1 komentář

  1. Pavlína

    Je pravda, že pohled do krbu ve mě také vyvolává pocity romantiky 🙂 . My ho jednou doma také budeme mít 🙂 . Zatím jsme ve fázi stavby, takže si na nějakou romantiku ještě budeme muset počkat. Teprve nám totiž zadělali plastová okna z Pramos https://www.pramos.cz/okna/plastova-okna/ . Stavba domu pokračuje, ale jde to strašně pomalu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download