Topením dřevěnými briketami ušetříte

 

Nejen v noci, ale už i přes den jsou teploty venku opravdu podzimní a k ránu dokonce zimní. Topná sezóna tak začala na plno a bez toho, abychom měli doma teplo, se neobejdeme. Když máme navíc možnost ohřát se u krbu, ani zima nám náladu nezkazí.

 

Oheň pro radost

Otevřený oheň provází člověka už od dob pravěku. Obrázky pralidí, jak sedí v jeskyni kolem ohně, jsme vídali už jako děti ve školních učebnicích. V té době byl oheň udržován především kvůli teplu, přípravě jídla a jako ochrana před zvěří. Dnes si krby a krbová kamna do svých domovů dáváme především pro radost a romantickou atmosféru. Jediné, co nám často kazí radost, je nutnost neustálého přikládání dřeva. Když se konečně pořádně zachumláme do deky a do ruky vezmeme knížku, už abychom zase vstávali přiložit. Suché dřevo shoří velmi rychle a mokré zase nechce hořet vůbec a zanáší kouřovod. Ideální a pohodlné řešení jsou dřevěné brikety, které se vyznačují vysokou výhřevností a dlouhou výdrží, takže si můžeme užívat tepla a nepřikládat každou chvíli.

 

Také na noc

Při topení briketami se nemusíme bát o životní prostředí. Dřevěné brikety se vyrábí lisováním čerstvých pilin a štěpků dřeva bez použití lepidel, pojiv nebo jiných chemikálií, tvarují se pouze vylisováním pod vysokým tlakem a tak vydrží sálat teplo opravdu dlouho. Pro udržování teploty i v noci jsou pak výhodné noční brikety, které se lisují z čištěné kůry s minimálním podílem dřeva a to zajistí dobu hoření 10 až 16 hodin, tedy dostatečnou pro příjemný a ničím nerušený spánek. Brikety se výborně skladují, v porovnání s řezaným dřevem mají minimální nárok na prostor, lze je vyrovnat na sebe.

Pro topení v kotli a vytápění celého domu jsou vhodnější dřevěné pelety, které se vyrábí na stejném principu lisování bez použití lepidel a pojiv.

1 komentář

  1. Karel

    My rozhodně ne. Dřevo máme z lesa za pár korun, takže pro nás by topení s briketami rozhodně levnější nebylo. Topíme v krbových kamnech celou dobu, co bydlíme v domě a vyhovuje nám to. Letos jsem si na zimu dokonce koupil takovou vychytávku – digitální manometr z https://eshop.afriso.cz/elektronicke-merici-pristroje/digitalni-manometry/c-35 , se kterým chci kontrolovat tah v komínu, protože občas mi v zimě přijde, že komín špatně táhne, tak jsem na to zvědavý 🙂 .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download