3.1 C
Prague
20.1.2021

Umíte vybrat vestavěné skříně do ložnice?

Ložnice už dávno neslouží jen jako nezbytné odkladiště nepotřebných věcí. Koneckonců trávíme v níž až třetinu dne, takže je přirozené, že se v jejích stěnách chceme cítit příjemně a pohodlně. Tak proč nezačít třeba u volby úložných prostor?

Výběr moderní vestavěné skříně by měl podléhat několika kritériím. Měly by umět poskytnou dostatek úložného prostoru, ale zároveň šetřit místem a nabídnout i příjemnou dekoraci celého pokoje.

 

Nepřehrabujte se ve změti pomačkaného prádla

Při výběru nábytku do ložnice se obvykle soustředíme hlavně na postel a všechno ostatní vybavení necháváme tak nějak stranou. A pak se divíme, když každé ráno přehrabeme při výběru toho správného outfitu víc než půlku skříně. A právě takto by to rozhodně vypadat nemělo.

Vestavěné skříně si můžete navrhnout přesně podle svého gusta a určit si prostor potřebný k uložení všech věcí. Sami si zvolíte, jestli chcete ihned pootevření skříně narazit na koutek s ramínky a halenkami nebo dáte přednost šuplíčkům na spodní prádlo. To vám žádný komerčně vyráběný nábytek zaručit nemůže.

A z jakých možností můžete vybírat? Vaše oblečení udrží přehledně srovnané třeba:

  • vysouvací ramínka
  • šatní tyče
  • drátěné police a drátěné koše
  • výsuvné police
  • výsuvné šuplíky
  • kalhotovníky
  • kravatovníky

Vsaďte na krásu a praktičnost zrcadel

Nebojte se na dveře vestavných skříní umístit velká zrcadla, která vám okamžitě prozradí, jestli jste dnes s výběrem správného oblečení nešlápli vedle. Místnost navíc opticky zvětší a prosvětlí. Jen si dejte pozor, aby tyto odrazové plochy neležely přímo naproti postele. Podle některých odborníků vám může taková kombinace přinést zlé sny nebo nepohodlí při usínání.

Zrcadla lze samozřejmě schovat i do vnitřního prostoru skříně a dveře si místo nich ozvláštnit dekoračními prvky, jež celou ložnici zkrášlí a zpříjemní.

Související příspěvky

V boji se špinavým kobercem. Tlakové čištění koberců Brno

Veronika

Co všechno musí zvládat kvalitní střecha na domě?

redakce

Dům, který vám ušetří až 70 % výdajů za teplo

majda

1 komentář