Vybavte se do zimního počasí správným funkčním oblečením

Tak jak se střídají roční období, střídají se také nároky, které máme na funkční oblečení pro venkovní aktivity nebo pro trénink. V létě jsou ideální zejména lehké a prodyšné materiály, zatímco s příchodem zimy je potřeba udržet tělo v teple a zároveň v co největším suchu. K tomu slouží zejména vhodné vrstvení oblečení.

 

První vrstva

Spodní vrstva by měla velmi těsně přiléhat na tělo, aby mu zajistila dobrou tepelnou izolaci, ale zároveň efektivně odváděla pot od pokožky. Jako první vrstva je ideální kompresní oblečení, které nejenže vytvoří efekt „druhé kůže“, ale také napomáhá lepšímu prokrvení končetin, rychlejšímu okysličování tkání a efektivnějšímu odbourávání kyseliny mléčné při zátěži, čímž oddaluje svalovou únavu. Komprese je jev známý po dlouhou dobu a využívaný zejména ve zdravotnictví (kompresní podkolenky, lymfodrenáže apod.), odtud se jeho benefity přenesly také do sportovního vybavení, kde napomáhají sportovcům nejen zlepšovat výkony, ale také urychlovat jejich regeneraci. Výrobcem kvalitního kompresního oblečení je například značka Under Armour – kolekci pro muže i ženy naleznete na webu www.ultimatesports.cz.

 

Druhá vrstva

Úkolem druhé vrstvy je udržení tělesné teploty. Tato vrstva by tedy měla být teplejší, než první, ovšem stále by měla být dostatečně prodyšná, aby odváděla pot dále od těla. Vhodné jsou například mikiny Under Armour s technologií ColdGear, která je navržená přímo pro zimní tréninkové podmínky.

Třetí vrstva

Svrchní vrstva by vás pak měla chránit před větrem a případným deštěm. Takže základní vlastností materiálů této vrstvy by měla být nepromokavost. Ovšem stále při dostatečné prodyšnosti, aby se mohl pot z předchozích dvou vrstev dostat až na povrch třetí a odtud se odpařit. Materiály třetí vrstvy využívají speciálně navržené membrány, vzájemně se pak liší velikostí pórů. Také v kolekci Under Armour naleznete bundy vhodné pro třetí vrstvu a to konkrétně v kolekci Storm. Chcete-li se kvalitně vybavit na zimu, prohlédněte si kolekce Ultimate Sports, oficiálního prodejce značky Under Amour, Stance a Oakley.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download