5 tipů pro dobře zařízenou garáž

 

Garáž neslouží pouze k zaparkování vašeho vozidla a jeho ochraně. Uschováváme do ní krabice se sezónními nebo upomínkovými věcmi, pracujeme v ní, tvoříme a kutíme… Na všechny tyto aktivity je nutné dobře vidět a mít na ně dostatek místa. Právě proto se dnes zaměříme na to, jaké světlo je nejlepší vybrat do garáže a jak ji mít prakticky zařízenou.

 

Úložné prostory

Jelikož je v garáži většinou mnoho věcí, je důležité v ní využít každý volný prostor pro různé skříňky, police nebo závěsné systémy. Při umisťování úložných prostor však vždy myslete na to, jaký máte typ garážových vrat. Pokud máte rolovací nebo sekční vrata, pamatujte na nutný volný prostor, který musí pod střechou být, aby se mohla vrata dobře otevřít a zavřít. Praktickými úložnými prostory jsou také stohovatelné krabice nebo přepravky, na které stačí napsat jejich obsah, abyste se mezi nimi dobře orientovali.

 

Garážová vrata

Aby byly veškeré vaše cennosti, uložené v garáži, v bezpečí, je nutné do garáže pořídit kvalitní garážová vrata. Jaká by měla garážová vrata být? Určitě bezpečná, odolná, tichá a v neposlední řadě také hezká na pohled. Snadné ovládání je také důležité, například dálkové ovládání vrat ulehčí váš každodenní odjezd či příjezd. Pokud do vaší garáže potřebujete dvoukřídlá garážová vrata nebo garážová vrata s dveřmi, které využíváte pro průchod do domu, můžete si již v dnešní době vybrat z mnoha stylových designů, a nebát se, že budou vrata nevzhledná. K tomu můžete využít například digitální potisk, který nabízí zcela novou a světově unikátní technologii, využívající inkoustového tisku s vytvrzováním UV lampou. Díky tomu mohou mít vaše garážová vrata originální design, který se vám bude líbit, a bude sladěný se stylem vašeho domu.

 

Osvětlení

Na práci v garáži je velmi důležité dobře vidět, pokud tomu tak není, mohli bychom se občas nehezky zranit. Dobře osvětlená by proto měla být nejen velká pracovní deska, ale i lokální menší pracoviště. Chybět také určitě nesmí hlavní stropní svítidlo, nejlépe s LED žárovkami. Výhodu získáte, pokud máte v garáži velké okno, kterým vám do garáže proudí sluneční paprsky. K němu pak můžete umístit pracovní stůl, který během dne nebude muset být osvícen umělým světlem. V horkých slunečných dnech, kdy je příliš mnoho slunce naopak na obtíž, můžete k zastínění využít venkovní žaluzie.

 

Důležité prvky

Každá garáž by měla obsahovat prvky, které zajistí, že v ní bude stále uklizeno a vše bude na svém místě. Mezi tyto prvky určitě patří již zmíněné úložné prostory, kvalitní a pevný pracovní stůl s dlouhou deskou se svěrákem, děrovaná deska pro umístění nářadí či praktický vozík na nářadí s kolečky, který lze jednoduše přemístit dle potřeby. Nešetřete na vaší garáži a vybavte ji vším, co k práci budete potřebovat. Jedině tak se garáž stane oblíbeným místem, kde budete rádi trávit svůj čas.

 

Podlaha

Podlaha garáže musí vydržet pořádnou zátěž. Měla by být nepropustná, pevná a hladká, aby přes ni mohly dobře přejíždět vozidla a dobře se udržovala. Spád podlahy směrem ven z garáže se nedoporučuje, protože při případném odtoku vody z garáže v zimním období by mohla voda pod vraty garáže namrzat. Ideální je, aby podlaha uvnitř garáže byla vodorovná. Naopak sklon nájezdu do garáže zvenku musí být vždy směrem od garáže, aby voda samospádem nestékala dovnitř. Aby se podlaha dobře udržovala, doporučuje se skladovat věci na zdech garáže – na hácích, policích nebo ve skříňkách.

Máte i vy prakticky zařízenou garáž, nebo je na ní ještě co zlepšovat?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download