Jaké jsou výhody centrálního vysavače?

 

Jiří Najman, zástupce centrálních vysavačů Husky, odpovídá na dotazy k vysávání a alergiím, které způsobují alergeny z domácího prachu.

 

Co způsobuje alergii na prach?

Alergie na prach jako takový není. Alergií trpíme kvůli alergenům, které prach pohlcuje a obsahuje. Domácí prach je tak směsicí různých alergenů a liší se „dům od domu“. Nejčastěji ale v prachu nalezneme alergeny z roztočů, plísní, pylu a ze zvířat, které jsou zároveň nejagresivnější a vyvolávají nejčastěji alergické reakce.

 

Jaké jsou výhody centrálního vysavače? Není to jen velký agregát, který zabírá místo a zastane stejnou funkci jako ostatní vysavače?

Image_foto_Centralni_vysavace_Husky_(4)Centrální vysavače vynikají snadnou manipulací, tichým provozem, dlouhou životností a především 100% účinností filtrace. Centrální vysavač je navíc i při velmi tichém provozu během vysávání účinnější než běžné i robotické domácí vysavače. Agregát z vysavače máte většinou ukryt v místnosti mimo obytné prostory – často je to garáž, sklep či technická místnost v domě. Tím naopak místo ušetříte, protože jej necháváte na jednom místě a nezabírá další během vysávání v domě. Jednoduše zasunete lehkou a ohebnou hadici do zásuvky centrálního vysavače a pohodlně z jednoho místa vysajete všechen prach a nečistoty. Jedná se zároveň o nejzdravější způsob, jak se zbavit prachu a nečistot v domácnosti. A to zejména díky své konstrukci, kdy nedochází k  víření prachu v místnosti a všechny vysáté nečistoty jsou odvedeny z obytných pokojů ven.

 

Liší se filtry ve vysavačích a jsou v nich rozdíly? Mohou nekvalitní či neudržované filtry za zvýšené množství alergenů v domácnosti?

Rozdíly ve filtrování vysavačů jsou veliké. Při nákupu vysavače sledujte zejména jejich osvědčení, která mimo jiné dokládají, jakým filtrem je vysavač vybaven. Pořizujte nejlépe takové, které jsou osazeny kvalitním HEPA filtrem. Jeho hlavní funkcí je intenzivní filtrace vzduchu. Zjednodušeně řečeno zajišťuje, aby neprocházely mikroskopické částice z jedné strany HEPA filtru na druhou – zachycuje tedy alergeny, jako jsou prach s výkaly roztočů, plísně a bakterie. Důležitá je pak také pravidelná údržba filtru, aby se vám alergeny nevracely skrz vysavač zpět do místnosti. Tyto starosti odpadají s centrálními vysavači, kdy proces filtrování probíhá mimo vysávané místnosti a návratnost alergenů zpět do pokoje tak nehrozí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download