Plánujte zimní zahradu společně s námi

 

Ještě před tím, než se pustíte do výroby či budování zimní zahrady, je dobré si na samém počátku ujasnit, k čemu chcete zimní zahradu využívat. Nezáleží na tom, jestli se pouštíte do pouhého zasklení lodžie nebo do realizace oddělené vytápěné zimní zahrady, vždy má sloužit k nějakým účelům. Klíčovým atributem se pak stává poloha vůči světovým stranám, poloha vůči umístění domu a začlenění do okolního prostředí.

Přesně podle vašeho záměru se pak vybírá i vhodný konstrukční materiál nebo izolace a použití přesného tipu skla. Takže na samém počátku rozhodně nepodceňujte to, proč zimní zahradu vlastně chcete. Jen za těchto předpokladů si naplánujete jedinečný projekt, který splní veškerá vaše očekávání.

 

Správné stanoviště pro vaší zimní zahradu

Pokud je ve vaší moci, kam si zimní zahradu umístíte, máte o velkou starost méně.

● Jižní strana poskytuje dostatečnou porci tepla a světla během celého roku. K využití všech světelných výhod je třeba použít správný tip reflexních světel. Jen tak zamezíte nepříznivému přehřívání v letních měsících. Dá se využít i stínící techniky.

● Severní oblast zimní zahradě neposkytuje až tak velký tepelný komfort a na výstavbu jsou mnohem dražší, jelikož je nutné je vybavit topením a kvalitním termoizolačním sklem. Kromě toho působí jako skvělý tepelný štít severní části domu.

● Východně orientovaná zimní zahrada bude mít dostatek tepelného komfortu hned po ránu, kdy není slunce natolik ostré. Takový prostor se ihned promění v ideální místo ke snídani s nádherným výhledem na okolní přírodu. Pokud využijete lepšího zasklení, teplo vám v ní vydrží až do odpoledne.

● Západně orientovaná zimní zahrada předpokládá s využitím na večer, kdy se vracíte z práce. Dokáže připravit skvělé podmínky k posezení s rodinou nebo přáteli. Rovněž je takový prostor vhodný k plnohodnotnému odpočinku a relaxování.

Pokud budete chtít s realizací zimní zahrady pomoci, obraťte se na specialisty v oboru na webových stránkách společnosti Hobbytec https://www.hobbytec.cz/.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download