Vyplatí se dovoz aut ze zahraničí?

 

Velká spousta Čechů si kupuje ojetá auta. I některá nová se samozřejmě dají pořídit poměrně levně (kolem dvou set tisíc korun), nicméně většina lidí si raději koupí nějaké kvalitnější, i když ojeté auto. Levné vozy prostě budí dojem nízké kvality. Problém je, že u ojetého vozu si málokdy můžete být jistí tím, co vlastně kupujete.

Otázka, jestli koupit nové, nebo ojeté auto, by se mohla zdát zbytečná, ale není. I za předpokladu, že máte dost peněz na koupi nového auta, byste se měli zamyslet nad ztrátou jeho hodnoty. Už ve chvíli, kdy s novým autem vyjedete z prodejny, ztrácí značnou část své hodnoty. Vlastně tak desítky tisíc vyhodíte do vzduchu.

 

Těžko říct, co je horší – zda autobazary, nebo soukromí prodejci

O tom, jak některé autobazary šidí zákazníky, se mluvilo již mnohokrát. Nechceme všechny házet do jednoho pytle, najde se i spousta spolehlivých, jenže jak je má člověk poznat? Při koupi od soukromé osoby není situace o moc lepší. Jak můžete vědět, že se nejedná o bourané auto, kterého se majitel snaží co nejrychleji zbavit?

 

Je situace v zahraničí jiná?

Češi jsou na přetáčení tachometrů a jiné nekalé praktiky specialisté. Sice se to děje i v jiných zemích, ale v menší míře. Češi si nicméně vybírají dovoz aut ze zahraničí především kvůli lepším cenám. Za stejnou cenu dostanete lepší vůz. K nám se auta dováží zejména z Německa, protože tamní obyvatelé se vozí v luxusnějších vozech než my. Častěji je mění, a tak je také více prodávají, a to i tehdy, když jsou v dobrém stavu.

Neznalost jazyka dnes nemusí být překážkou. Existují firmy, které vám pomohou auto ze zahraničí vybrat, a dokonce vám pro něj zajedou. Služba pochopitelně něco stojí, ale vyplatí se.

 

Ojetá auta od oficiálních automobilek

Když si zaplatíte odborníka, který vám vůz prověří, případně doveze, nemusíte se bát napálení. V opačném případě nakupujte raději přímo od automobilek. Například Škoda má program ŠKODA Plus, v rámci nějž prodává ojeté vozy přes oficiální prodejce. V takovém případě se nepoctivého jednání bát nemusíte.

Sumasumárum – auto ze zahraničí se vyplatí proto, že za stejné peníze dostanete lepší vůz (novější, lepší značku, více výbavy). Nepoctivého jednání se ovšem stejně musíte bát.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download