14.3 C
Prague
25.9.2022
MaxiMagazín

Bolí vás záda? Vyzkoušejte zdravotní cvičení!

Stres, nespavost, nedostatek pohybu, námaha, špatná poloha těla při sezení či ležení, tahání těžkých nákupů a dalších břemen nám občas způsobí nepříjemnou bolest zad. Bolest bývá většinou slabší, avšak delšího působení. Jak se bolavým zádům vyhnout, a které metody vám mohou pomoci ještě před tím, než spolykáte několik prášků od bolesti?

 

Zdravotní cvičení jako prevence i řešení

Zdravotní cvičení je výborný způsob, jak se udržet v kondici a vyhnout se přeplněným čekárnám u lékaře. Cvičení na bolavá záda vychází ze znalosti anatomie a pohybového aparátu. Nejčastěji můžete zdravotní cvičení navštívit na lekci ve fitness klubu. Tyto lekce vedou odborníci, kteří vám poskytnou pomoc při bolesti různých částí těla. Fitness klub nabízí lekce, které bývají nejčastěji nazvány klasicky jako Zdravotní cvičení, obvyklým druhem protahovacího a uklidňujícího cvičení je i lekce s názvem Body and mind, na kterém uvolníte všechny svaly v těle a odpočinout dáte i vaší mysli. Takovéto lekce můžete využít jako prevenci proti bolestem celého těla i jako příjemné protažení v případě, že vás něco bolí.

heat1

Profesionální tréninky na bolavá záda ve fitness klubu

Záda jsou složena z mnoha velkých svalů, které jsou denně využívány ke zvedání a ohýbání. Proto je zde velká pravděpodobnost, že si některý ze svalů namůžeme nebo natáhneme. Cvičení na bolavá záda využívá cviky odstraňující svalovou disbalanci, díky kterým svaly hezky protáhnete, uvolníte a posílíte. Velký důraz zdravotní cvičení klade na správné dýchání, které k celkové harmonii těla velmi prospěje. Při zdravotním cvičení se střídají cviky bez cvičebních pomůcek s těmi, které pomůcky vyžadují. Z cvičebních pomůcek se nejčastěji využívají elastické pásy, balanční plochy, menší i větší míče, overbally nebo cvičební gumy.  Cvičení je klidné, neobsahuje žádné skákání ani rychlé pohyby.

spinning

Pravidelnost – nejlepší účinek zdravotního cvičení

Budete-li se zdravotnímu cvičení věnovat pravidelně a pečlivě, vyhnete se budoucím bolestem svalů, odstraníte i případné bolesti zad, krční páteře nebo beder. Správné zdravotní cvičení řeší příčinu bolesti a díky němu budete moci zahodit drahé prášky, které řeší pouze důsledky a bolest. Zdravotní cvičení vede ke zlepšení celkové kondice, redukci váhy, zažití správných návyků při práci s vlastním tělem a protažení zkrácených svalů. Velmi vhodné je pro osoby se sedavým zaměstnáním, poruchami koordinace těla, špatným držením těla, nadváhou, bolestmi zad nebo krční páteře a pro ty, kteří si přejí být fit i ve vyšším věku!

Související příspěvky

Superpotravina jménem Moringa: Jaké jsou její účinky a v čem může pomoci?

majda

Arganový a mandlový olej – zázraky z přírody

redakce

O čem se nemluví: léky na podporu erekce

redakce