Čas na čistku šatníku: jak na to?

 

Předvánoční čas bychom si měli užít v klidu a pohodě a těšit se z přítomnosti rodiny i přátel. Většinou se ale advent změní na hon za dárky, velký úklid a snahu mít Vánoce co nejhezčí. Zkuste tentokrát místo hromadění věcí naopak některé smysluplně odložit.

Otevřete svou šatní skříň a upřímně se zamyslete, kolik věcí opravdu často a rádi nosíte. A kolik jich naopak spadá do kategorie, že na ně někdy dojde nebo jste vůbec netušili, že je ve skříni máte? Průzkumy ukázaly, že z celé své sbírky oblečení nosíme po většinu času pouhých 20 % a zbytek jen čeká ve skříni, až na něj přijde řada. Což se téměř nikdy nestane, protože pokud jste daný kousek nezačali nosit doteď, nejspíš už ani nezačnete. Spojte příjemné s užitečným a pusťte se do čistky své šatní skříně. Udělejte si místo a zároveň pomozte někomu, kdo to potřebuje. Recyklace textilu je už i u nás stále častěji opakovaný pojem, podobně jako třídění plastu nebo papíru.

Jak ale správně určit, které kousky oblečení si nechat a které poslat dál? Je to jednoduché. Oblečení, které nosíte a máte ho rádi, samozřejmě patří zpět do skříně. Ostatní kousky pak roztřídíte velmi snadno. Měli jste to v posledním půl roce na sobě? Pokud ano, proč už to nenosíte? Pokud ne, máte chuť si daný kousek obléct nebo už se vám prostě nelíbí? Většinou pak sami přijdete na to, že máte skříň plnou zbytečných věcí, které stejně nosit nebudete a někomu jinému by mohly pomoci. Všechny přebrané věci i včetně bot nebo třeba ložního povlečení pak doneste do kontejnerů na textil, kterých stále přibývá. Oblečení z kontejnerů je pak roztřízeno podle aktuálních požadavků neziskových organizací a předáno potřebným a lidem v nouzi. Vy, kromě dobrého skutku, navíc pomůžete i planetě tím, že nevyrábíte další odpad, který končí na skládce. Díky kontejnerům na textil dáte věcem šanci na další život. Darovat oblečení můžete prostřednictvím společnosti Potex a jejich oranžových kontejnerů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download