Chcete zůstat zdraví? Upřednostňujte sezónní potraviny!

 

V současných chladných dnech nejeden z nás bojuje s nepříjemným nachlazením. Nechcete-li bacilům dát šanci, pak se držte základního pravidla, na které nedaly dopustit už naše babičky: upřednostňujte sezónní potraviny. Možná si říkáte, že koncem roku přece nic neroste, a tak není po čem sáhnout. Ale nebojte, hlady trpět rozhodně nebudete.

 

Výhody tuzemských plodů

Plody, které byly vypěstovány v České republice, neztratily na rozdíl od těch z teplých krajů své účinné látky dlouhým transportem. Ani nemusely být sklizeny ještě před dozráním, aby cestou nepřišly o svou čerstvost. Domácí plodiny mají kromě vynikající chuti a velkého množství živin ještě další výhody. Jejich konzumace je totiž pro tělo daleko přirozenější, protože poskytuje lidskému organismu přesně to, co v daném období potřebuje. Záruku místních a čerstvých plodů poskytují farmářské trhy nebo drobní pěstitelé. Nakupujete-li v supermarketu, bedlivě čtěte popisky, odkud jednotlivé druhy pochází.

 

Na čem si pochutnat

A na jakých plodech si vlastně v závěrečných měsících roku můžete pochutnat? Ačkoli nabídka nebývá tak pestrá, jako v létě, stále však dokáže potěšit chuťové buňky nejednoho labužníka. Z ovoce jmenujme určitě jablka a hrušky, ze zeleniny pak vsaďte na červenou řepu, růžičkovou kapustu, květák, celer, artyčoky, dýni, v jídelníčku by neměl chybět ani pórek, petržel, polníček nebo brambory, a to včetně těch sladkých. Zapomenout nesmíme ani na ořechy.

 

Vzhůru do experimentování

I sezónní potraviny nabízí široké možnosti experimentování, tak se nebojte „odvázat“. Šťáva z mrkve a červené řepy je klasikou, co ale zkusit třeba takový nápoj z cibule, česneku a brambor? Nebo lahodné smoothie z dýně? Stačí ke královně podzimu přidat zázvor, med a mandlové mléko a zdravý, neuvěřitelně chutný nápoj plný důležitých živin je na světě. Aby vám jeho příprava šla pěkně od ruky, pořiďte si toho správného pomocníka. Třeba šikovný vysokootáčkový kuchyňský mixér RM-1550 od společnosti Orava, který si poradí s mixováním tekutých, měkkých i polotvrdých potravin, lehce zvládne i ty mražené, nezalekne se ani drcení ledu nebo sekání ořechů. Výkonný motor o příkonu 1500 W to roztočí až na 30 000 otáček za minutu a nerezový šesti čepelový nůž se jen tak neztupí. Ať už potřebujete připravit lahodné smoothie pro sportovce a vyznavače zdravého životního stylu, polévky, ovocné dezerty nebo koktejly s mixérem od Oravy to bude hračka! Nejen, že se s ním snadno manipuluje a lehce se ovládá, ale náročná není ani jeho údržba, mýt se dá i v myčce nádobí. Zkrátka: lehčí už to být nemůže!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download