22.7 C
Prague
16.6.2021
MaxiMagazín

Chystáte se natírat? Nezapomeňte se správně chránit!

Chystáte se obnovit nátěr na pergole nebo na plotu? Nebo rádi v dílně pracujete se dřevem a tvoříte vlastní dřevěné výrobky, kterým poté chcete dodat barvu a lesk? Nezapomeňte, že barvy a laky jsou chemické látky, při jejichž použití byste se měli patřičně chránit. Jen tak nevystavíte svou kůži nebo své plíce nežádoucímu působení chemikálií. Zásady bezpečnosti práce je totiž dobré dodržovat nejen na pracovišti, ale také doma.

Jak ochránit kůži

V prvním kroku se vybavte odpovídajícím pracovním oblečením, v němž se budete cítit pohodlně a které vás ochrání před cákanci od barev. Vybaveni kvalitními montérkami se nebudete muset obávat, že barva přijde do styku s kůží, z níž se bude těžko umývat a zbytečně jí škodit. Zároveň nebudete muset vyhazovat oblečení, ze kterého se fleky od barev odstraňují stejně těžko jako z kůže. Montérky se vám budou hodit také při jiných pracích na zahradě nebo doma.

Ještě lepší možností může být jednorázový oděv. Pro práci s barvami a s laky oceníte speciální voděodolnou kombinézu s kapucí, která je odolná proti chemikáliím a má nízkou cenu. Po jednom použití ji tak jednoduše vyhodíte.

 

Jak ochránit ruce

Nezapomeňte také na své ruce, na kterých jsou fleky od barev vidět nejvíce. Z polštářků prstů a oblasti okolí nehtů se barvy a laky odstraňují velmi komplikovaně a vy byste mohli chodit s flekatýma rukama ještě několik týdnů.

Pořiďte si proto pro natírání kvalitní ochranné rukavice. Stačí vám kvalitní nitrilové rukavice, které vám zajistí ochranu kůže a zároveň zachovají při lakování tolik potřebný cit.

 

Jak ochránit dýchací cesty

Pro lakýrníky a všechny, kdo chtějí pracovat s barvami a laky, je také nutné chránit své dýchací cesty před výpary z barev. Existuje několik způsobů, jak toho můžete dosáhnout: nejjednodušší možností je respirátor, pro kvalitnější ochranu můžete zvolit tzv. polomasku. Pokud váháte při výběru pracovních oděvů nebo ochranných pracovních pomůcek, nebojte se kontaktovat prodejce, který vám s výběrem pomůže a doporučí pro vás ty pravé výrobky.

Související příspěvky

Pára – moderní způsob čištění

majda

Originální kostýmy na karneval? Víme, kde je seženete!

redakce

Proteinové špagety s lososem

redakce