-2.8 C
Prague
3.12.2020

Svatba v duchu minimalismu

Okázalé romantické svatby už jsou pasé, do módy se naopak čím dál víc dostává minimalismus. Styl, který klade důraz na jednoduchost a eleganci, si zamilují především páry, které si svatební přípravy chtějí výrazně ulehčit. A ušetřit nejen čas, ale i napjatý finanční rozpočet, což se v současné složité situaci, se kterou se všichni musíme potýkat, rozhodně hodí.

 

Hosté

Důkladně si promyslete seznam hostů. Opravdu je nutné zvát vzdálené tetičky a strýčky, které jste dlouhá léta neviděli? Mějte raději po svém boku v tento výjimečný den jen ty nejbližší, které dobře znáte a na kterých vám opravdu záleží. Nejen, že si svatbu užijete o to víc, protože budete všichni na „stejné vlně“, ale ještě ušetříte za hostinu a ubytování. Počty jsou zkrátka neúprosné, čím míň hostů, tím větší úspora.

 

Místo

Vyberte nějaké nevšední romantické místo, kde se svatby nepořádají každý týden. Přesuňte se z města na malebný venkov, kde služby nejsou tak drahé, a zároveň zde panuje příjemný klid, pohoda a nechybí ani nádech romantiky. Navíc máte postaráno také o zajímavý exteriér v podobě statků, farem nebo vinných sklepů, který se bude skvěle vyjímat i na fotografiích. Snažte se, aby se obřad, hostina i následná party mohly odehrát na jednom místě, nebudete muset složitě řešit přejíždění a ušetříte za pohonné hmoty.

 

Šaty

Snad každá žena má své svatební šaty dávno vysněné. Ví přesně, jak by měly vypadat, promyšlené je má do nejmenších detailů, do posledního kamínku. Nechat si je ušít na míru, však mnohdy stojí nemalé peníze. Zkuste se proto po nich nejprve poohlédnout v půjčovnách svatebních šatů, budete příjemně překvapená, kolik nádherných kousků se tam nachází. Mnohdy tak nebudete muset ani příliš ustupovat ze svých představ a požadavků. Budete-li mít štěstí, můžete navíc vysněné svatební šaty sehnat v posezónním výprodeji jen za zlomek původní ceny.

 

Pohoštění

Dobré jídlo a pití nesmí na hostině chybět, jenže právě tyto položky ukrajují podstatné sumy ze svatebního rozpočtu. Ušetřit můžete třeba na tom, že obřad přesunete až na odpolední hodinu, takže nebudete muset řešit oběd. Místo večeře pak můžete objednat raut, jídlo ale poskládejte tak, aby hosté neměli hlad. Neobejdete se pochopitelně ani bez dortu, nemusí mít ale několik pater a být robustní, stačí klidně i menší. Různé koláčky a zákusky si pak zvládnete upéct sama za pomoci babiček, tetiček nebo kamarádek. Vězte, že svatba může být dokonalá, aniž by vás finančně zruinovala. Bude jen potřeba vynaložit trochu větší úsilí!

Související příspěvky

Tři tipy pro pánskou módu na letošní sezónu

majda

Moje zkušenost s mytím oken v Brně

Veronika

Studium v zahraničí již není výjimkou, naopak se stává nutností

Veronika