Co by nemělo chybět v domácí kardio zóně?

 

Mnoho z nás cvičení baví a rádi bychom mu věnovali více času, každodenní povinnosti a pracovní shon nám ale dost zužují výběr. Zařídit si tak malé domácí fitness může být řešením, jak vyhrát nad nedostatkem času i výmluvami.

Kardiovaskulární cvičení zvyšuje tepovou frekvenci, kapacitu plic i výkonnost srdce a předchází tak vzniku onemocnění i zlepšuje kondici. Najít si několik desítek minut na pravidelný trénink v pohodlí domova zvládne každý, pro cvičení si můžeme vybrat i posilovací stroje podle aktivity, která je nám nejbližší.

  • Běžecký pás pomůže zlepšit celkovou kondici, využít jej můžeme nejen na běh, ale i chůzi. S ohledem na vybraný model pásu můžeme používat mnoho funkcí, volit si různé trasy, sledovat zlepšení nebo naklonit plošinu a chodit či běhat do kopce. Při výběru běžeckého pásu se neohlížejte jen na aktuální kondici, která třeba není úplně nejlepší, ale myslete dopředu a na to, že se budete zlepšovat a pás by tak měl splňovat vyšší nároky.
  • Rotoped je skvělou variantou, jak se dostat do kondice i si ji udržovat, v zimních měsících se pak nemusíte jako milovníci cyklistiky svého koníčku vzdávat. V rámci kardiovaskulární aktivity procvičí rotoped současně svaly dolních končetin a střed těla. Pokud si nejste jisti, zda vás jízda na kole bude bavit, zkuste si zapnout televizi a cvičit při sledování pořadu, lépe vám pak doba strávená na rotopedu uteče a nestane se z něj jen věšák na oblečení.
  • Veslařský trenažér je často opomíjeným strojem, je to však velká škoda. Veslování dokáže posílit kardiovaskulární systém, procvičit horní i spodní polovinu těla, je vhodné i pro ženy a navíc velmi zábavné. V menších bytech je vhodnější variantou model, který lze složit a schovat během nepoužívání třeba pod postel.

I doma si můžete dobře zacvičit a zpevnit i protáhnout tělo. Důležité je nepodlehnout lenosti a místo gauče dát přednost cvičení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download