14.3 C
Prague
25.9.2022
MaxiMagazín

Co je to půjčka bez registru?

Někdy se každý dostane do situace, že si potřebuje půjčit peníze a začne řešit, kde a jak si půjčit. Ovlivní nějak naše možnosti vzít si úvěr bez nahlédnutí do registru a dá se mu vyhnout?

Registry slouží bankám a nebankovním společnostem k tomu, aby si ověřily informace o žadateli, o jeho schopnosti splácet své závazky a také zjistily další závazky, které má. Podle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou bankovní i nebankovní společnosti povinné si ověřit informace v registrech. A právě zde se začíná lišit přístup banky a společností v nebankovním sektoru. U bankovní půjčky musíte projít schvalovacím procesem, banka nahlíží do Bankovního registru klientských informací (BRKI), který obsahuje informace o všech úvěrech, které jste si kdy v jakékoli bance vzali a také do registru SOLUS. Ten je negativní, tedy jsou v něm záznamy o všech nesplacených nebo pozdě zaplacených splátkách a často se díky němu banka rozhodne vaši žádost o půjčku neschválit. Navíc bance dokládáte mnoho dokumentů a výpisů, které se banka vyžádá. Celý proces je zdlouhavý a ne vždy úspěšný, proto může být lepší a rychlejší volbou nebankovní půjčka.

V nebankovním sektoru máte možnost snadného získání půjčky, je však potřeba počítat s vyššími úroky. Vyřízení je ale snadné a rychlé, s minimem administrativy a často není nutná ani návštěva pobočky, vše zvládnete online a vyřídíte si půjčku z pohodlí domova. Poskytovatel nebankovních půjček nahlíží do Nebankovního registru klientských informací (NRKI), který funguje na stejném principu jako bankovní. Nebankovní půjčka může být dobrým řešením, pokud z různých důvodů banka zamítla vaši žádost. I pokud máte v registru záznam, může poskytovatel úvěru vaši žádost schválit. Zpravidla se jedná o krátkodobé půjčky, známé také jako půjčka bez registru, které mají omezenou maximální dobu splácení i výši částky, kterou si lze půjčit.

U žádosti o půjčku od nebankovních společností si dopřejte čas a vše si prověřte, abyste nenaletěli podvodníkům. Kvalitní a spolehlivá úvěrová společnost bude vaším obchodním partnerem, se kterým uzavřete smlouvu na několik měsíců i let a proto byste jí měli důvěřovat. Osvědčený poskytovatel úvěru je na trhu již delší dobu a má spokojené klienty a dobré reference.

Související příspěvky

Podnikání správným směrem

redakce

Jak na marketing na Facebooku?

redakce

Refinancování půjčky, aneb cesta Čechů ke snížení úroku

redakce