0.4 C
Prague
30.11.2020

Co musíte vědět před koupí auta

Chcete si koupit nové auto a přemýšlíte, co vše k tomu potřebujete vědět? Kromě informací o daném autě se zajímejte i o to, jestli jsou finančně dostupné náhradní díly, kde budete auto servisovat, případně kde přesně jej chcete parkovat.

 

Stav auta a najeté kilometry

Než si koupíte nové auto, měli byste se zajímat o jeho technický stav. V každém případě vás bude zajímat, zda je auto pojízdné, popřípadě, jestli má nějaké závady, o kterých byste měli vědět. Stejně tak budete řešit stáří auta a najeté kilometry. Podle toho poznáte, jak moc bylo auto používáno a kolik let vám ještě může sloužit.

 

Kolik stojí náhradní díly

Určitě se zajímejte i o náhradní díly a jejich cenu i dostupnost. Je dobré, abyste si všechny tyto informace zjistily dopředu. Ušetříte si tak starosti navíc, nemalé finance, které byste museli za opravu auta vynaložit a také stres s tím spojený. U některých starších aut je možné sehnat náhradní díly i na vrakovišti, ale u moderních a nových aut s tím může být problém.

 

Kdo vám auto opraví

Rozhodně se zajímejte i o to, kdo vám auto opraví, když to budete potřebovat. Pokud nemáte v blízkosti svého domu autorizovaný servis, zajímejte se, kde najdete nejbližší. Obrátit se můžete i na známého, který autům rozumí nebo na servis ve městě. Stejně tak budete potřebovat pravidelně přezouvat pneumatiky.

 

Kde budete auto parkovat

Důležitým krokem, který vás čeká před koupí nového vozu, je i zajištění parkování. Pokud máte u domu garáž s bezpečnostními garážovými vraty máte vyhráno. Ať už se jedná o rolovací garážová vrata, dvoukřídlá nebo sekční garážová vrata, tak byste měli mít i dostatek místa na parkování před domem. Postavte si před dům nájezd nebo příjezdovou cestu tak, abyste nemuseli vždy zajíždět až do garáže.

 

Co povinné ručení a další platby

Pokud řešíte i finanční stránku, kolik vás bude auto stát, připočítejte k celkové ceně za auto i ostatní služby. Počítejte, že něco stojí povinné ručení, něco stojí technická prohlídka a také benzin nebo nafta jsou nemalou částkou v rodinném rozpočtu.

Související příspěvky

Jak po absolvování autoškoly přežít první rok na silnici?

majda

Nahoru nebo podél aneb kam je lepší otevírat garáž

redakce

Když vám začne stávkovat auto, zkontrolujte DPF filtr

redakce