4.4 C
Prague
8.5.2021
MaxiMagazín

Co musíte vědět před koupí auta

Chcete si koupit nové auto a přemýšlíte, co vše k tomu potřebujete vědět? Kromě informací o daném autě se zajímejte i o to, jestli jsou finančně dostupné náhradní díly, kde budete auto servisovat, případně kde přesně jej chcete parkovat.

 

Stav auta a najeté kilometry

Než si koupíte nové auto, měli byste se zajímat o jeho technický stav. V každém případě vás bude zajímat, zda je auto pojízdné, popřípadě, jestli má nějaké závady, o kterých byste měli vědět. Stejně tak budete řešit stáří auta a najeté kilometry. Podle toho poznáte, jak moc bylo auto používáno a kolik let vám ještě může sloužit.

 

Kolik stojí náhradní díly

Určitě se zajímejte i o náhradní díly a jejich cenu i dostupnost. Je dobré, abyste si všechny tyto informace zjistily dopředu. Ušetříte si tak starosti navíc, nemalé finance, které byste museli za opravu auta vynaložit a také stres s tím spojený. U některých starších aut je možné sehnat náhradní díly i na vrakovišti, ale u moderních a nových aut s tím může být problém.

 

Kdo vám auto opraví

Rozhodně se zajímejte i o to, kdo vám auto opraví, když to budete potřebovat. Pokud nemáte v blízkosti svého domu autorizovaný servis, zajímejte se, kde najdete nejbližší. Obrátit se můžete i na známého, který autům rozumí nebo na servis ve městě. Stejně tak budete potřebovat pravidelně přezouvat pneumatiky.

 

Kde budete auto parkovat

Důležitým krokem, který vás čeká před koupí nového vozu, je i zajištění parkování. Pokud máte u domu garáž s bezpečnostními garážovými vraty máte vyhráno. Ať už se jedná o rolovací garážová vrata, dvoukřídlá nebo sekční garážová vrata, tak byste měli mít i dostatek místa na parkování před domem. Postavte si před dům nájezd nebo příjezdovou cestu tak, abyste nemuseli vždy zajíždět až do garáže.

 

Co povinné ručení a další platby

Pokud řešíte i finanční stránku, kolik vás bude auto stát, připočítejte k celkové ceně za auto i ostatní služby. Počítejte, že něco stojí povinné ručení, něco stojí technická prohlídka a také benzin nebo nafta jsou nemalou částkou v rodinném rozpočtu.

Související příspěvky

Crashtesty – Škoda Superb má pět poctivých hvězdiček

redakce

Jak si pohlídat geometrii kol?

redakce

Čas na kontrolu letních gum

redakce