21.4.2024
MaxiMagazín

Firma Awac nabízí moderní technologii řezání vodním paprskem

Seznamte se s firmou Awac, která je dnes již doslova proslulá svou nabídkou CNC strojů a služeb, které s nimi souvisí. Nechybí prodej CNC strojů či servis CNC strojů a samozřejmě také opravy CNC strojů, které vám mohou ušetřit spoustu provozních nákladů. My se ale seznámíme s technologií, která je pro tuto společnost zcela signifikantní. Awac byl první, kdo s touto metodou přišel.

 

Metoda řezání vodním paprskem

Řezání vodním paprskem probíhá tak, že ve stroji vzniká velký tlak, který žene vodu směrem k tryskám. Ty jsou natolik tenké, že vytváří úzký paprsek vody, s níž je možné provádět řez. Řezání vodním paprskem zajistí, že řez bude bez mikrotrhlin a také bez dalších nerovností. Skvělé je, že řezání vodním paprskem probíhá za nízkých teplot, takže se materiál nebude deformovat teplem. Co se týká této metody, tak se Awac zaměřuje na různé oblasti a nabízí:

Voda je k tryskám přiváděna díky vysokotlakým čerpadlům, která pracují s odlišnými tlaky a průtočností vodního média. S pomocí vodního paprsku je pak možné řezat tvrdé i měkké materiály.

 

Použití abraziv

Pokud se ovšem jedná o velmi houževnaté materiály s vysokou tvrdostí, je na místě použít do vody abraziva. To jsou látky, které zajistí obrušování materiálů, tedy pomáhají snazšímu řezání. Výběr abraziva je závislý na tvrdosti materiálu a podle toho je také voleno. S pomocí abraziv vám bude umožněno i řezání dlažby vodním paprskem i dalších problematických materiálů.

 

Řezání v režimu 3D

CNC řezací stroje toho dokážou hodně a jsou dnes velmi rozšířené. Mimo jiné umožní také řezání 3D. Při tom se používá CNC laser a nové technologie, které lze považovat za technologie budoucnosti. Awac pro vás zajistí 3D řezání CNC laserovým řezacím strojem tak, že budete maximálně spokojeni.

Související příspěvky

Podle čeho vybírat motorový člun?

redakce

Ježíšek na poslední chvíli!

redakce

Jak vybrat kvalitní toner a nepřebrat?

redakce