1.1 C
Prague
24.1.2021

Jak vybrat kvalitní tyčový mixér

Tyčový mixér už v dnešní době patří mezi základní výbavu každé kuchyně. S tímto malým pomocníkem je vaření o mnoho snazší, ale pouze v případě, pokud vlastníte kvalitní mixér. Jak ale z velké nabídky vybrat kvalitní tyčový mixér, který vám dlouho vydrží a odvede skvělou práci?

1. Na začátku byste si měli ujasnit, na jakou hlavní činnost budete mixér potřebovat. Mnoho mixérů totiž umí kromě mixování i sekat, drtit nebo krájet. Od toho se také odvíjí počet nástavců, který budete k mixéru používat.

2. Počet rychlostí mixování je důležitý pro efektivní práci. Některé tyčové mixéry nabízí až dvě desítky rychlostí, ne vždy je to však výhodou. Ideálních je 5 rychlostí, které pocítíte.

3. Sledujte také výkon mixéru. Běžné mixéry se výkonem pohybují mezi 200-1000 W a platí, že čím vyšší výkon, tím lepší službu vám mixér provede.

4. Praktickým faktorem je i čištění. Některé tyčové mixéry jsou vyrobeny z jednoho kusu, čistí se tedy pod tekoucí vodou. Pokud byste chtěli dávat mixovací hlavici do myčky, určitě si pořiďte tyčový mixér, složený z více dílů, které od sebe lze odšroubovat.

5. Snadná a bezpečná obsluha a nízká váha. Takové atributy by měl dobrý tyčový mixér splňovat. Přehledné označení zajistí, že bude manipulace s mixérem snadná. Uvědomte si také, že budete mixér držet v ruce i několik minut. Nízká váha se bude hodit.

6. Zajímejte se určitě i o materiál, ze kterého je mixér vyroben. Obecně platí, že plastové mixéry vydrží kratší dobu, než je to u kovových. S plastovými mixéry se navíc nedoporučuje mixovat horké pokrmy nebo suroviny. Při pádu se také plastové mixéry snadněji rozbijí. Kovové mixéry jsou odolnější, ale mají vyšší hmotnost. Jedním ze skvělých mixérů je ruční ponorný mixér Orava RM-201, který je základním kouskem vaší kuchyňské výbavy. Je opatřen dvěma rychlostmi, ostrým sekacím nožem a odnímatelnou ponornou částí z nerezové oceli, kterou můžete jednoduše mýt v ruce nebo i myčce nádobí. Mixér Orava má moderní design a bude i hezkým dárkem pro všechny hospodyňky. Jeho cena je 429 Kč. Ruční mixér Orava se vyrábí v černém a bílém provedení a jeho výkon je 200 W. Zvládne veškeré běžné činnosti, které od tyčového mixéru požadujete.

Potřebujete také do vaší domácnosti tyčový mixér? Na www.orava.cz si určitě vybere každý!

Související příspěvky

5 příležitostí, kdy darovat šperk

redakce

Kde koupit bavlněné látky nejen na roušky?

redakce

Jak oživit jídelníček? Čerstvě, zdravě a chutně!

redakce