8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

Foukaná izolace umí ušetřit 30 % nákladů za topení

Zima se pomalu, ale jistě ujímá vlády nad počasím. Přes noc už jsou teploty pod nulou, ráno  musíme škrábat auta a i když se přes den objeví sluníčko, už nehřeje a je stále zima, doma si tak už musíme opravdu topit. Zároveň se také po celou topnou sezónu obávat, kolik to bude letos stát.

Při hledání možností, jak ušetřit, je na prvním místě nápad většiny majitelů rodinných domů méně utrácet a tedy kupovat levnější topné materiály. To ale vede spíše k navýšení celkových nákladů, protože levná paliva mají většinou nižší výhřevnost a tak mnohem vyšší spotřebu. Druhou možností je izolace, zpravidla zateplení fasády a výměna starých oken za plastová, což pomůže k úsporám za vytápění, ale návratnost vysoké počáteční investice je dlouhá. Izolace stropů je až poslední možností, přitom právě foukaná minerální izolace je rychlé a efektivní řešení s návratností počáteční investice do pár let.

Teplý vzduch, jak si pamatujeme z hodin fyziky, stoupá  vzhůru a pokud není strop izolovaný, náš dům teplo opustí. Systém Magmarelax je vhodný pro izolaci stropu a udržení tepla v domě. Strop zabírá ve většině domů největší plochu bez oken a dveří, která je plná tepelných mostů a dochází tak přes něj k největším únikům tepla. Zateplení stropu tak pomůže ušetřit až třetinu nákladů za topnou sezónu tím, že drahé teplo udrží v domě a nenechá ho uniknout ven.

Velkou výhodou systému Magmarelax je okamžité fungování a čistá a rychlá aplikace. Celá aplikace foukané minerální izolace trvá jen pár hodin a zvládne ji jeden pracovník. Na rozdíl od tradičních metod zateplení tak není nutné bourat cokoli v domě, stavět lešení, zakrývat nábytek a obávat se neobyvatelného domu plného prachu a nepořádku. V zimě foukaná izolace zabrání unikání tepla mimo dům a naopak v létě chrání místnosti před přehříváním a udržuje v nich příjemnou teplotu.

Domluvte nezávaznou konzultaci s technikem přes objednávkový formulář společnosti IP Polná, která vás následně bude kontaktovat pro domluvení vhodného termínu.

Související příspěvky

Výměna vodovodní baterie krok za krokem

redakce

Účinné čištění jakékoli skvrny na koberci zajistí  strojní tep od „Čištění koberců Brno“

Veronika

Koupelna útulná a funkční – jak na ni?

majda