-0.6 C
Prague
2.12.2020

Praktické tipy do moderní kuchyně

Každý z nás chce mít moderní a perfektně vybavenou kuchyni. Ale co to vlastně moderní kuchyně je? Trendový design nestaví jen na prvoplánové nápaditosti, ale stejně měrou sází také na funkčnost a maximální využitelnost.

Praktická a levná kuchyňská linka by se měla řídit několika základními pravidly. Tím hlavním je určitě funkčnost tzv. kuchyňského trojúhelníku. Každý kuchyňský prostor se v základu dělí na tři zóny: varnou, pracovní a skladovací. A právě pohyb mezi nimi určuje, jestli je vaření v kuchyni pohodlné nebo ne.

Všeobecně platí, že jedna zóna od druhé by neměla být vzdálená více než 90 cm, což jsou dva až tři běžné kroky. Dřez by také neměl být umístěn hned vedle sporáku, nebo sporák vedle lednice. Další podmínkou jsou proto dostatečně velké odkládací plochy. Ty by se měly nacházet v přechodech mezi zónami. Nejdůležitější jsou odkládací plochy vedle varné desky, nejlépe ve velikosti 40 centimetrů na každé straně.

 

Dostatek místa na všechno

Ale moderní kuchyně není jen o vaření, musí také poskytovat dostatek místa pro všechny kuchyňské potřeby a pomůcky. Nikdo nechce pro fritovací hrnec nebo toustovač chodit do sklepa nebo do předsíně. Do svého návrhu nové kuchyně proto zapracujte dostatek poliček nebo závěsných skříněk, které využijí každý kout a ukryjí tak většinu předmětů před zraky náhodných i pravidelných návštěvníků.

Mezi nezbytné doplňky do moderní kuchyně a jídelny také patří nejrůznější chytré systémy. Může jít o výklopné šuplíky, praktické drátěné sloupky pro uložení drobností sahající od linky až ke stropu, nebo stále oblíbenější magnetické proužky na zeď pro uložení nožů a dalšího kuchyňského náčiní. Nezapomeňte také na snadnou údržbu kuchyně; poohlédněte se po kuchyňské lince bez úchytek nebo zabudovaných spotřebičích, které kromě nejmodernějších technologií přinášejí také benefit v podobě hladkých a snadno udržovatelných plocha a materiálů.

Související příspěvky

Minimalismus vede současné trendy

redakce

Fleky od plastelíny na podlaze? Odstranění skvrn, čištění, nano impregnace, krystalizace podlah Brno

Veronika

S čištěním koberců si poradí kotoučový stroj

Veronika