Fritéza – královna smažených pokrmů

 

Když se řekne smažené jídlo, většina z vás si nejspíše představí ten nejméně zdravý způsob úpravy potravin. Je však pravdou, že smažení do české kuchyně patří stejně jako zelí, knedlíky či omáčky a bez něj by nebyla kompletní. Kdo by odolal křupavému řízku nebo velkému plátku smaženého sýra s bramborami a tatarkou?

 

Zdravější varianta smažení

Možná se to zdá nemožné, ale i smažení má svou zdravější variantu a tou je pořízení fritézy. Důvodů je hned několik. Na rozdíl od smažení na pánvi, ve fritéze potraviny v tuku plavou, a proto se nepřepalují. Naopak se rovnoměrně osmaží. Olej má přesnou teplotu, takže se díky ní potraviny zatáhnou. Příprava jídla také trvá mnohem kratší dobu, takže potraviny mají kratší čas na nasátí přebytečného tuku. Pokud také používáte kvalitní olej, tak díky plné fritéze není způsob, jak tuk přepálit.

img

Univerzální pomocník

Fritovací hrnec vám usnadní přípravu pokrmů a hlavně příloh k nim. Mnoho druhů fritéz nabízí i funkci vaření, zapékání nebo dušení, ale hlavním úkolem nadále zůstává smažení, které jim jde opravdu skvěle. Ušetří vám spousty času.  Příprava ve fritéze je mnohem pohodlnější způsob, jak si občas zahřešit a dopřát si oblíbené smažené dobroty, protože se vyhnete stání u plotny, hlídání, obracení, prskajícímu oleji a mastným skvrnám všude.

Navíc výsledné jídlo je mnohem chutnější. Nejen, že není spálené nebo nerovnoměrně usmažené, ale hlavně je křupavé a tento stav si udrží po dlouhou dobu.

Pokud vaše rodina smažené jídlo miluje a vy jste došli k závěru, že se bez tohoto pomocníka už dále neobejdete, nenechte si ujít skvělou fritézu Orava FR 101. Disponuje mechanickým časovačem a nastavitelným termostatem. Popálení o přístroj nehrozí, o bezpečnost se postará tepelně izolovaný povrch.  Objem činí 2l – takže zvládnete pohodlně připravit jídlo pro celou rodinu. Velký průzor vám umožní kontrolovat průběh fritování, takže se nemusíte bát, že něco spálíte. Obsluha je velmi snadná, světelné indikátory vám ukáží, kdy je přístroj v provozu a kdy ne.

Pokud vás fritéza Orava FR 101 zaujala, můžete ji najít na stránkách www.orava.cz za 1 099Kč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download