Izolujte se od problémů, odměnou budiž vám „božský klid“

 

Hluční sousedé i běžný provoz na chodbě je horor, pokud v bytové jednotce chybí zvukové izolační prvky. Své o tom vědí obyvatelé starších činžákových a panelákových bytů, jejichž architektonický ráz na soukromí a odhlučnění myslel jen pramálo. I v době největších technických výdobytků se stále vede většina sousedských sporů právě kvůli obtěžování hlukem. Nutno dodat, že naprosto zbytečně.

Dupající děti, otřesy z chodítek, hlasitá hra na honěnou nebo jízda na kole po plovoucí podlaze, dlažbě a parketovém obkladu jsou vyloženou lahůdkou pro uši a nervy, na kterou si nechá člověk dobrovolně zajít chuť. Někdy stačí i jen obyčejné rozkládání gauče nebo posunování židlí při večeři. Raději než hluk by každý dal přednost tichu, ale vznášet se děti ani dospělí ještě neumí a při běžném každodenním provozu se úplné ticho zajistit nedá. Řešení je naštěstí nasnadě a stěžující si soused se stane minulostí.

Co je pro jednoho podlaha je pro druhého strop a tak je potřeba začít právě tam. Správné odhlučnění podlahy spočívá v efektivním zachycení frekvence zvukových vln. Klasické izolace často neobstojí pro svou malou objemovou hustotu a nízkou elasticitu. Žádoucí je speciální přístup. Materiálově je možné vsadit na kombinace plsti, pěny, kartonu, křemičitého písku nebo dřevěné štěpky.

Samostatnou kapitolu, u které je hlavním měřítkem dobrá akustická izolace, otvírají akustické desky, určené pro stěny a stropy, z nichž nejúčinnější funguje na textilní bázi a zcela překonává podobné materiály na trhu. Univerzální řešení, vhodné do všech konstrukcí stropů, stěn a podlah je akustická pěna, jejíž konzistence přímo vybízí k partnerství s izolací deskového typu. Výsledný efekt je dokonalý včetně minimalizace dozvuků a ozvěn.

Zvuková izolační řešení mají za úkol jediné, vrátit do života člověka ticho a v případě sousedských sporů i klid a změnu současné situace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download