8.9 C
Prague
3.3.2024
MaxiMagazín

Silvestr: jak se neprobudit s kocovinou, aneb zlatá pravidla pijanů

Kdo je připraven, není překvapen! Pojďte se s námi v duchu tohoto hesla připravit na nadcházející silvestrovské oslavy. Díky našim tipům se na Nový rok s kocovinou (skoro) zaručeně neprobudíte.

Přežít silvestrovský večírek bez kocoviny není vůbec jednoduché. Když, ale nepodceníte přípravu, budete si dávat pozor během večírku a následně dodržíte pár pravidel po jeho skončení, je tu velká pravděpodobnost, že ráno budete čilí jako rybička.

 

Nepodceňte přípravu

Než se vydáte na party, pořádně se najezte. Klidně zvolte i nějaké tučnější jídlo jako je vepřové maso, chleba se sádlem, škvarky nebo výpečky. Jedna z babských rad doporučuje vypít sklenici mléka. Zní to sice zvláštně, ale dává to smysl, mléko zabraňuje překyselení žaludku a obdobně jako tuk zpomaluje vstřebávání alkoholu.

Předem si také rozmyslete, co budete pít. To je totiž vlastně nejzásadnější rozhodnutí. Když se rozhodnete pro jeden druh alkoholu, držte se ho a nemixujte. Pokuste se vyvarovat tvrdému alkoholu, míchaným drinkům a nápojům s bublinkami. Perlivé nápoje jako je šampaňské, sekt a prosecco nás totiž nutí vypít víc, než jsme chtěli.

 

Na party jezte

Pravidelně pozobávejte, v žádném případě nenechávejte žaludek prázdný. Dávejte si však pozor na to, co pojídáte, příliš těžká a kořeněná jídla by vám nemusela udělat dobře a večírek by pro vás mohl skončit předčasně.

Na večírku se můžete držet známého pravidla o barvě alkoholu. Říká se, že čím tmavší alkohol budete pít, tím hůře dopadnete. Je tedy lepší pít bílé víno, než červené a volit raději vodku než whisky.

Ať zvolíte jakýkoliv druh, dopřávejte si hodně vody. Správně byste měli vypít stejné množství vody, jako alkoholu. Nápojový bar by tedy měl nabízet dostatek nealkoholických nápojů. Voda s rozmačkaným ovocem, domácí ledový čaj s kapkou citrónu a medu nebo okurková limonáda nabízejí kromě osvěžení a doplnění tekutin i tolik potřebné minerály a vitamíny.

 

Po party hodně pijte

Než půjdete spát, vypijte alespoň půl litru čisté vody, ideálně s vymačkaným citronem. Kdyby se vám přece jen nepovedlo vyhnout kocovině, dejte si ráno šumivý vitamínový nápoj s minerály. Na překyselený žaludek je ideální heřmánkový čaj a silný vývar. Energii doplníte medem nebo hroznovým cukrem.

Rad a tipů na to, jak přežít kocovinu jistě najdete bezpočet, každému totiž zabírá něco jiného. Pokud budete objednávat občerstvení na Silvestra od profesionálů, myslete i na ráno a nechte si připravit právě vývar nebo česnečku. Vaši hosté vám jistě budou velice vděční.

Pravda je, že nejlepším receptem, jak se vyhnout kocovině, je nepít vůbec. Jenomže to se vám na Silvestra jen těžko podaří. A v tom případě se pak držte našich tipů. Samozřejmě myslete na to, kolik alkoholu vydržíte a svou hranici nepřekračujte. Přejeme vám, ať je vstup do nového roku co nejveselejší a pokud možno bez kocoviny.

Související příspěvky

Společnost Awac- dokonalé využití CNC strojů

redakce

Ski&Bike Špičák odstartoval sezónu v pohodovém duchu

redakce

Co byste měli vědět o přikrývkách z dutých vláken

majda