8.5 C
Prague
3.3.2024
MaxiMagazín

Jak se zorientovat v nabídce psích pelechů?

Ať už jsme si domů přivezli malé štěně nebo sháníme pelech pro svého dlouholetého parťáka, nabídka je opravdu velmi široká. Jak se v ní zorientovat a zvolit ten správný pelech?

Při výběru pelechů bychom měli myslet především na psa a jeho pohodlí. Stejně jako u lidských matrací bychom pelechy pro psy měli vybírat především kvalitní, aby splňovaly různé požadavky, které psi mají, a nešetřit na nich. Příliš levné pelechy se po delším užívání mohou jevit jako nevhodné, protože jejich náplň se slehne a pes neleží na měkkém, ale téměř na zemi, což není dobré pro jeho klouby ani páteř. Dobré tak je vybírat u specialistů, kde máme jistotu nákupu ověřených produktů vysoké kvality a také možnost nechat si poradit. Pelech by měl mít snímatelný a pratelný potah, což zajistí snadnou údržbu a možnost udržet ho čistý, což oceníme především u štěňat. Opravdový specialisté na prodej pelechů pro psy mají široký výběr skladem a volit můžeme z různých materiálů, barev, rozměrů a provedení, nabídnou i možnost vrácení nebo výměny a také mnoho tipů a rad.

Pelech vybíráme s ohledem na našeho psa a jeho potřeby. Pokud chceme ochránit zdi, zvolíme pelechy, které mají vyvýšený okraj. Ten poslouží právě jako ochrana a zároveň umožní psovi položit si na něj hlavu a zlepšit tak své pohodlí. Rozmyslet si také musíme místo, kam pelech umístíme. Pelechy pro velké psy zaberou určité místo, jejich šířka je minimálně 80 nebo 100 cm a je potřeba s tím takto počítat. To samé platí i pro ortopedické pelechy pro psy, které kupujeme nejčastěji pro parťáky, kteří mají určité zdravotní problémy se zády nebo klouby či se jim z běžných pelíšků špatně vstává. Výplní ortopedických pelechů je paměťová pěna, která dobře podpírá celé tělo i páteř a umožňuje lepší odpočinek. K dispozici jsou v mnoha velikostech pro malá i velká plemena a využít je samozřejmě můžeme i pro zdravé psy a zlepšit tak jejich odpočinek. Velikost pelechu je důležitá kvůli pohodlí psa, ne každý pes spí stočený do klubíčka, ale naopak si chce během spánku protáhnout packy.

Kvalitní psí pelech má výplň, která se hned tak neslehne ani nerozdrobí a i po několika měsících používání je stále bez jakýchkoliv změn, a jeho potah lze snadno sundat a vyprat.

Související příspěvky

Víte, kde najít nabídku lékařů z mnoha oborů, ale také jejich hodnocení a ordinační dobu na jednom místě?

redakce

Výroba vizitek v tisku krok za krokem

redakce

10+1 tip na vánoční dárky, které jsou praktické, ale rozhodně ne nudné

redakce