-3.9 C
Prague
6.3.2021

Kloubní výživa pro psy – jak na ní?

Běh je základním poznávacím atributem a životním posláním všech psů. Jedná se o jejich nejpřirozenější pohyb, který však značně zatěžuje kosti a celý pohybový aparát. V brzkém věku se jejich stavba dokáže přizpůsobit všem otřesům a zdolat i ta největší převýšení bez větších problémů. S pokročilým věkem tomu už tak není a začnou se ozývat první komplikace s vazivem, klouby i kostmi. Kloubní výživa pro psy se tak stává jednou z nejdůležitějších preventivních opatření, které pejskům prodlouží bezproblémový pohyb až do pokročilého věku. Vyvážena strava totiž nestačí, je třeba sáhnout po kvalitních doplňcích.

Pro klouby vyvážená strava nestačí

Každý majitel by se měl snažit kupovat pro své mazlíky tu nejvhodnější a především vyváženou stravu. Bohužel ani ta není s ohledem na pohybový aparát dostatečná. Prémiová krmiva jsou obohacena o kvalitní minerální a stopové prvky, s přibývajícím roky psů se jedná o neefektivní preventivní opatření a je třeba sáhnout po důkladnějším složení určené přímo pro kloub a šlachy psů. Je třeba zastavit nebo alespoň zpomalovat průběh degradačních procesů na minimum. Proto přicházejí na scénu speciálně sestavené doplňky stravy zajišťující maximální přísun důležitých prvků na správná místa.

Jak vybrat správnou kloubní výživu

Kloubní výživa pro psy není jen o nákupu, ale o správném výběru. Na trhu existuje celá řada značek  jejich výrobců. Nejdůležitějším parametrem je váha a obsažené látky. Pro preventivní opatření postačí doplněk stravy se 100 gramy aktivní látky. Pokud má pejsek komplikace nebo je třeba pohybový aparát zregenerovat po těžší aktivitě, sáhněte po doplňcích stravy se 1000 gramy aktivních látek. Výběr zohledněte i podle věku psa a dědičných předpokladech tohoto onemocnění. I zde je lepší volit silnější přípravky.

 

Související příspěvky

Kadeřnický salon u vás doma díky střihacímu strojku Orava

redakce

3 rady, jak se vzpamatovat z rozchodu

redakce

Krásné nohy během pár minut!

majda