0.8 C
Prague
24.1.2021

Mužský přechod není mýtus

Ne, nespletli jsme se a opravdu chceme mluvit o mužském přechodu. Nazývá se andropauza, přesněji odborně částečný androgenový deficit u stárnoucích mužů, a je způsoben poklesem tvorby mužských pohlavních hormonů, především testosteronem, u mužů ve věku 50 – 55 let.

Příznaky jsou podobné, jako u žen. Muž je podrážděný, špatně spí, začnou mu vypadávat vlasy a zhoršovat se kůže, ubývají svaly a přibývá tuk, může být unavený až vyčerpaný. Ruku v ruce s tím jdou snížená chuť na sex a problémy s erekcí, což ještě více přispívá ke špatné psychické kondici. Na rozdíl od žen se ale muži často nechtějí přiznat, že se něco děje, případně vyhledat pomoc. Na vyšetření zdravotního stavu pánové téměř vůbec nejdou, hlavně proto, že si sami nepřipouští jakýkoli problém. Do ordinace vyrazí jen v nutném případě s jinými problémy, a to si sami lékaři často s poklesem hladiny testosteronu nespojí nebo je jednoduše připisují stárnutí.

 

Neschopnost erekce nebo snížení její kvality je ale pro muže velmi citlivé téma a nehledání řešení nikterak jejich psychické pohodě nepřispívá. Přípravky na podporu erekce lze ale zakoupit i bez lékařského předpisu. Na internetu lze nalézt nepřeberné množství prodejců, je však vhodné vybírat z osvědčených obchodů. Je samozřejmě lepší jejich užívání s lékařem konzultovat, zvláště pokud má muž předepsané i jiné léky. Ke standardní nabídce patří formy tablet a prášků, příjemnější a pohodlnější varianta je například želé nebo cucací tablety. Léky na poruchu erekce se dávkují buď pravidelně několikrát denně, nebo cca 10 – 60 minut před plánovaným pohlavním stykem. Účinek tablet se liší v závislosti na přípravku od 6 do 36 hodin.

Pokud je k dispozici pomoc, je vhodné ji využít. Výhodou objednávky přes internet je soukromí, diskrétnost a pohodlí domova. Běhání po lékárnách na druhém konci města a shánění přípravku na podporu erekce rozhodně tak pohodlné není.

Nechte se inspirovat a kupte svému partnerovi na vánoce akční kondomy, hračky a lubrikační gely.

Související příspěvky

Plánované operace v říjnu

majda

Kvasinkové rekordy

majda

S inkontinencí zatočí elektrostimulace

majda