Otevírání garážových vrat: proč nad ním přemýšlet?

 

Garáž se stala součástí rodinných domů i bungalovů a s ní i garážová vrata. Ta slouží jako ochrana před zloději i nepřízní počasí. Bez vrat bychom měli jen přístřešek a ne garáž. Proč při jejich výběru řešit to, kam a jak se otevírají?

 

Myslete dopředu

U novostaveb máme většinou více možností, kam a jak garáž umístit a také čas nad vším přemýšlet už v době plánování. Starší domy mohou mít situaci složitější, když chceme garáž buď rekonstruovat nebo třeba přímo dostavět. Garážová vrata jsou důležitou součástí samotné garáže a aby nám dobře sloužila, věnovat bychom měli pozornost nejen materiálu a designu, ale i způsobu otevírání. A to nejen z pohledu aktuální situace, ale i do budoucna.

 

Neviditelné překážky

Malý stromeček, který jsme jako rodina zasadili pod kuchyňské okno, teď nevypadá nijak nebezpečně. Už za pár let ale může zasahovat do výjezdu z garáže nebo o sobě dát vědět kořeny. Nebo jsme jako jeden z prvních domů v nové zástavbě a z garáže vyjíždíme přímo na ulici, kde zatím žádný provoz není, ovšem za pár let bude všechno jinak. I přemýšlení nad budoucím vývojem bychom měli vzít v potaz a podle toho vybírat i typ garážových vrat podle otevírání. Sekční garážová vrata se otevírají zasouváním pod strop a nepotřebují tak žádný prostor před garáží. Jednotlivé panely se posunují po zasouvacím mechanismu dovnitř garáže, proto se hodí tam, kde je dostatečná výška stropu i vjezdového otvoru. Je potřeba počítat s tím, že mechanismus pro zasouvání výšku garáže sníží o 10 – 15 centimetrů. Naopak výšku nijak neovlivní posuvná garážová vrata, která se zasouvají podél zdi garáže. Lze je tak použít i do garáží se sníženým stropem a jsou vhodnou variantou ke garážím, přes které často chodíme do domu, jdou totiž otevřít i jen částečně.

Oba typy potřebují jen minimum prostoru před garáží, samotná vrata se otevírají vždy dovnitř. Před výběrem vhodných vrat si tak promyslete všechny možnosti a vybírejte nejen podle vzhledu a ceny, ale také praktičnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download