22.7 C
Prague
16.6.2021
MaxiMagazín

Podle čeho vybírat zlaté šperky?

Šperky z drahých kovů od nepaměti patří k dámským doplňkům, neboť podtrhují jejich ženskost. Právě z toho důvodu patří k nejoblíbenějším a nejčastějším dárkům, které muž ženě daruje. Stylovým šperkem dává totiž své vyvolené jasně najevo, jak je pro něho důležitá a jak si jí váží. Podle čeho vybírat?

Rozhoduje typ ženy a její povaha

Zlaté šperky pro každou příležitost vybírejte v prvé řadě podle stylu a povahy ženy. Upřednostňuje výrazné nepřehlédnutelné šperky, nebo dává přednost decentnímu provedení? Má vaše žena ráda sportovní nebo elegantní styl? Přihlédněte rovněž k jejímu věku. Mladším ženám sluší více bílé zlato bez výrazného zdobení, na starších ženách vynikne klasika ozdobená kameny. Šperky lze rovněž vybírat dle vzhledu obdarovávané. Rozlišujeme teplé letní a chladné zimní typy. V prvním případě volte jemné zlaté šperky s teplým odstínem barev, které ženu krásně rozjasní. Oproti tomu zimní typ vyznačující se světlou pletí si může dovolit extravagantní šperk, ovšem z bílého zlata, se sytým kamenem.

Proč si vybrat zlato?

Zlaté prsteny s kamínkem jsou neodmyslitelně spjaty se zásnubami. Zlato je totiž tradiční kov s více jak tisíciletou historií a může se pochlubit skutečně výjimečnými vlastnostmi. Těmi jsou pevnost, lesk, odolnost a dlouhá životnost. Zlato vám nezčerná ani po desítkách let nošení, neboť nepodléhá oxidaci. Navíc jde o výhodnou investici, která neztrácí na hodnotě – proto se zlaté šperky v rodině dědí z generace na generaci. Cena zlata se liší dle počtu karátů neboli podílu zlata v kovu. Zpravidla se setkáváme se 14karátovým zlatem. Čím dražší šperk, tím více karátů a tím méně příměsí. Tradiční žluté zlato udrží svou barvu díky příměsi mědi a zinku, bílému zlatu předá barvu palladium, růžové zlato získá typický narůžovělý nádech přídavkem mědi. Na konečnou cenu má též vliv míra náročnosti zpracování, zdobení a dalších povrchových úprav.

Související příspěvky

Krásná pleť i v létě? Víme, jak na ni!

redakce

Pohodlí u prádla řeší správný střih

redakce

Nehtová modeláž a správná výživa – základ krásných nehtů

redakce