4.4 C
Prague
8.5.2021
MaxiMagazín

Samsonite Magnum Eco- přispívá k čistotě planety

Odlehčete svou ekologickou stopu, ať už směřujete kamkoliv. Pomůžete tak obnovit planetu.

Samsonite slaví Den Země uvedením nové kolekce Magnum Eco.  Tím se Samsonite posouvá zase o krok dál na své zodpovědné cestě stát se nejudržitelnějším světovým výrobcem volnočasových a cestovních zavazadel.

Kolekce Magnum Eco je vyrobena z recyklovaného plastového odpadu, jako jsou kelímky od jogurtů a plastové lahve, což představuje průlom ve výrobě zavazadel.

Má vše, co od Samsonite očekáváte

Magnum Eco, který značka uvádí po celém světě, je potvrzením všeho, co od Samsonite očekáváte. Jak název napovídá, byl vyroben s co největším ohledem na životní prostředí.

Udržitelnost

Magnum Eco je vyrobený v Evropě, z recyklovaného plastového odpadu. Tato nová kolekce kufrů je výsledkem několikaletého výzkumu, vývoje a úzké spolupráce s Quality Circular Polymers (QCP), společnou recyklační firmou společností SUEZ a LyondellBasell.

Recyklační a výrobní proces Magnum Eco:

 

Christine Riley Miller, globální ředitelka pro udržitelnost společnosti Samsonite, považuje tuto významnou inovaci v odvětví za součást širšího ekologického vnímání: „Neustále hledáme nové způsoby, jak snížit ekologickou stopu našich výrobků. Zahrnuje to inovaci způsobu výroby, abychom využili co nejvíce plastového odpadu.”

Pro čistší planetu. Magnum Eco je první celosvětově uvedenou kolekcí kufrů Samsonite z recyklovaného plastu od konečných spotřebitelů. Dáváme odpadu nový život a snižujeme nutnost použití původních materiálů. Díky technologii materiálu Recyclex® jsou skořepiny vyrobeny z recyklovaného polypropylenu (PP) * a vnitřní tkanina z recyklovaných PET lahví **. Například na výrobu kufru velké velikosti je použit recyklovaný plastový odpad odpovídající 483 jogurtovým kelímkům a 14 plastovým lahvím.

(*PP Plastový odpoad odpovídá kelímkům od jogurtů, které váží 7,7 gramů/ks)

(** Odpovídá velikosti lahve 0,5 l)

„V průběhu 110leté historie společnosti Samsonite stále přetrvávají naše hodnoty, jako je úcta k lidem, planetě a snaha o pozitivní vliv na okolní svět“ uvedl generální ředitel společnosti Samsonite International Kyle Gendreau. “I když se na udržitelnost zaměřujeme již několik let, Magnum Eco je dalším důkazem našeho závazku globálně urychlit udržitelné obchodní praktiky.”

Odolnost a kvalita

Společnost Samsonite je známá svým nekompromisním zaměřením na vysoce kvalitní výrobky. Můžete se spolehnout, že cestujícím poskytuje odolný a trvanlivý produkt jako součást svého závazku udržet vaše zavazadlo v pohybu a mimo skládku co nejdéle.

Lehkost a pevnost

Nejenže je Magnum Eco vyroben z ekologicky šetrných materiálů, ale je také lehký a odolný proti nárazům. Zaručuje ten nejlepší zážitek z cestování. Prošel všemi přísnými pevnostními testy, kterými je Samsonite dobře známý. Tato nová zavazadla patří mezi nejlehčí ve své kategorii. Jsou lehká jak v ruce, tak v mysli.

Bezpečnost

Systém tříbodového zámku zajišťuje bezpečí vašich věcí, takže můžete být v klidu po celou svou cestu.

Stylový design

Magnum Eco se dodává ve 4 velikostech a 5 barvách inspirovaných přírodou. Vyberte si velikost, která vyhovuje vašim cestovním potřebám, barvu, která vás nejvíce potěší, a očekávejte, že budete znovu cestovat po světě s vědomím, že jste udělali něco dobrého.

Očekávejte zodpovědnou cestu. Strategie „Naše zodpovědná cesta“ společnosti Samsonite se zaměřuje na navrhování produktů, které vydrží, zavazuje se ke snížení dopadu společnosti na planetu a na vztahy s lidmi, partnery a komunitami. Tento závazek k udržitelnosti bude pohánět i naše budoucí inovace.

Související příspěvky

Problém a řešení se špinavými koberci

Veronika

10+1 tip na vánoční dárky, které jsou praktické, ale rozhodně ne nudné

redakce

Jak na dokonalé první rande?

redakce