14.5 C
Prague
27.10.2021
MaxiMagazín

TOUŽÍTE PO SVĚŽÍM A LÉČIVÉM VZDUCHU U VÁS DOMA? ŘEŠENÍM JE AROMA DIFUZÉR

Kvalita vzduchu v našich domech v podstatné míře ovlivňuje naši kvalitu života. Podepisuje se na naší náladě a je zodpovědná v převážné míře i za pocity, které během dne prožíváme. Zvlášť ve městech je kvalita ovzduší zatížená výfukovými plyny aut a dostat do svého domova svěží vzduch je celkem náročnou úlohou. Nemusíte však v tomto směru vůbec věšet hlavu. Aroma difuzér může sen o svěžím vzduchu přetavit do reality. Má však mnohem víc skvělých schopností, o kterých byste měli vědět.

Léčivý vzduch doma? S aroma difuzérem je všechno možné

V našich předcházejících řádcích vám naznačujeme, že kvalita vzduchu je důležitá pro celkové prospívání organismu. Věděli jste však, že vůně dokáže i léčit? Aroma terapie léčbu založenou na vlastnostech esenciálních olejů, které se postupně odpařují v místnosti. Podle jejích principů dochází ke stimulaci nervových zakončení, která se nacházejí na nosní sliznici aktivními látkami z esenciálních olejů.

Už mnohokrát jsme měli možnost se přesvědčit, že příroda zná lék na každý náš problém. V následujícím seznamu vám přinášíme několik tipů na esenciální oleje, které můžete umístit do svého elektrického aroma difuzéru. S jejich pomocí je možné efektivně řešit některé komplikace.

  • Levandule – podporuje lepší usínání a snižuje celkový stres
  • Zázvor a citrón – pomáhají podpořit činnost imunitního systému
  • Zelený čaj – podporuje výkonnost při práci
  • Máta peprná – pomáhá při dýchacích problémech (umožňuje lepší vykašlávání) a připisuje se jí i schopnost zlepšovat chuť k jídlu
  • Borovice – také podporuje dýchání

Kromě výše uvedených esenciálních olejů však můžete poznat i celý zástup dalších. Některé podpoří vaše zdraví, jiné zase zútulní váš domov. Je jen na vás, jaký esenciální olej do svého aroma difuzéru umístíte. Výhodou je, že oleje můžete měnit podle svých preferencí a vždy zvolit podle aktuální nálady.

Suchý vzduch je také nepřítelem pro zdraví

Nejlepší aroma difuzér vám však nepomůže jen s vůní ve vaší domácnosti. Je šikovným pomocníkem, který je zároveň efektivním zvlhčovačem vzduchu. Každý extrém má svoje nevýhody. Vlhký vzduch představuje ráj pro plísně a bakterie, suchý vzduch zase způsobí dýchací problémy. Aroma difuzér vám pomůže udržet vlhkost vzduchu na zdraví prospěšné hladině.

Dnešní domácnosti trpí kvůli různým izolačním vrstvám především výskytem suchého vzduchu. Aroma difuzér se postará o kvalitní vlhčení ovzduší ve vaší domácnosti tak, abyste se mohli zhluboka nadechnout. Výhodou je, že vodu v aroma difuzéru můžete doplnit esenciálními oleji a čerpat hned několik výhod současně. Věříme, že se vám tento systém zalíbí a přinese do vaší domácnosti výhody.

Aroma difuzér je i stylovým doplňkem vašeho interiéru

Aroma difuzér je dostupný v mnohých provedeních, a tak není pochyb o tom, že rozhodně najdete model, který perfektně osvěží vaši domácnost – vůní i designem. Dřevěné nebo skleněné aromatické difuzéry skrývají ve svém designovém provedení přístroj, který si dokáže poradit se suchým vzduchem doma a zároveň vás zbavit nepříjemných projevů, které s ním ve vaší domácnosti souvisí (například neustálé škrábání v hrdle, suchý kašel nebo ztížené dýchání).

S aroma difuzérem vykouzlíte doma velmi rychle příjemné prostředí. Během dní, kdy strávíme nejvíc času ve svých domácnostech, se tato vlastnost opravdu cení. Vychutnejte si svoji domácí pohodu s vůní, která je vám nejbližší. Stejně tak však neváhejte objevovat a experimentovat s dalšími lákavými esenciálními oleji. Aroma difuzér je skvělým přístrojem, který ve své domácnosti oceníte – nové modely můžete ovládat i inteligentním telefonem.

Související příspěvky

Lovit ve dne jako v noci? Pomůže vám noční vidění!

redakce

Škola v přírodě, letní tábor nebo lyžařský výcvik

redakce

Udělejte si konečně pořádek v lednici!

majda