8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

Sjednejte si před cestou do zahraničí cestovní pojištění. Jde to i online!

Cestovní pojištění by mělo být nezbytnou součástí plánů na dovolenou. Co je pro jeho uzavření třeba udělat a před čím vším vás může ochránit?

Na cestovní pojištění se často zapomíná. Plánujete-li svou dovolenou sami a nechcete využívat služeb žádných cestovních agentur, které jej do ceny zájezdů běžně zahrnují, měli byste mít sjednání cestovního pojištění na paměti. Myšlenky typu „Mně se nemůže nic stát.“ opravu nejsou na místě. Pokud byste totiž cestovní pojištění do zahraničí neměli a něco by se vám opravdu stalo, mohl by se vám tento osudný okamžik pěkně prodražit.

 

Úrazy a onemocnění

Nezbytná lékařská péče, transport do nemocnice, léky na předpis či repatriace jsou mj. součástí každého cestovního pojištění. Jedná se o základní krytí nákladů možných zdravotních služeb, které můžete v cizí zemi potřebovat a přestože se to nezdá, mohou se výlohy za takové služby vyšplhat na závratné částky. Ne vždy je nutné malovat čerta na zeď, avšak zkazit dovolenou vám může i obyčejný bolavý zub, který budete potřebovat nutně ošetřit. V takových chvílích se nezapomeňte se svojí pojišťovnou ihned spojit přes asistenční službu, která je klientům k dispozici 24 hodin a sedm dní v týdnu. U menších pojistných událostí je nutné počítat s úhradou poskytnuté péče na místě. Ve většině případů však stačí, aby pojišťovna kontaktovala ošetřujícího lékaře či nemocnici.

 

Připojištění

Jedete-li do zahraničí na delší dobu či plánujete navštívit destinaci, která je známa vysokým procentem krádeží, nezapomeňte si připojistit i svá zavazadla. Připojištění zavazadel se vztahuje na případy ztráty, odcizení či krádeže zavazadel a osobních dokladů. Pokud budete nárokovat vzniklou škodu pojišťovně, počítejte s tím, že doložení odcizených věcí je víc než nutností. Proto těsně před cestou pořiďte například fotografie aktuálního stavu vašich zavazadel , případně i obsahu.

Taktéž je možné využít připojištění odpovědnosti, které oceníte v případě, že byste způsobili škodu na zdraví nebo majetku třetích osob. Nejčastější odpovědnostní pojistné události jsou registrovány v rámci zničení hotelového vybavení nebo srážky lyžařů na sjezdovkách.

Další variantou, jak rozšířit své cestovní pojištění je sjednání připojištění storna cesty nebo pojištění nevyužité dovolené. Bez připojištění storno cesty se v dnešní době neobejdou žádní rodiče dětí, kteří znají nevyzpytatelnost nemocí a zranění jejich ratolestí.

Pro možné budoucí potřeby služeb pojišťovny nezapomínejte vše dokumentovat a hlavně mít při sobě smlouvu o uzavření pojištění či alespoň kartičku s číslem na asistenční službu a číslem pojistné smlouvy.

 

Jak pojištění sjednat?

V současné době neexistuje nic jednoduššího. Kvůli cestovnímu pojištění již není třeba osobně docházet na pobočku vybrané pojišťovny, vše lze pohodlně sjednat online. „Na webových stránkách v sekci cestovní pojištění klient zadá základní údaje o pojištěných osobách, termín pobytu v zahraničí, destinaci, a systém mu automaticky spočítá varianty cestovního pojištění od dvanácti pojišťoven, se kterými spolupracujeme. Na základě vlastních preferencí si klient ideální cestovní pojištění vybere, sjedná a například o online uhradí platební kartou. Obratem mu na mail přijde pojistná smlouva a další potřebné dokumenty.“, říká Ing. Tomáš Voharčík, jednatel srovnávacího portálu Top-Pojištění.cz, které již nějakou dobu patří mezi jedničky na trhu cestovního pojištění. Tento způsob uzavření smlouvy je výhodný i v případě, že na pojištění přece jen zapomenete a vše zařizujete z letiště na poslední chvíli.

Související příspěvky

Podnikání správným směrem

redakce

Jak se stát majitelem zahraniční firmy během několika hodin

redakce

5 rad, na co si dát pozor při vyřizování půjčky online

majda