Nezapomínejte na povinné elektro revize. Možná se týkají i vás!

 

Následující řádky obsahují informace, které by měl znát každý majitel bytovky. Objektů se totiž týkají pravidelné revize rozvodů elektřiny, ale spousta lidí netuší, co přesně je v zákonech obsaženo.    Na dané téma jsme hovořili s techniky ze servisního centra ABAXrevize elektrospotřebičů Karlovy Vary. Prozradíme vše, co byste měli o revizích vědět.

Periodicita revizí je stanovena s ohledem na druh prostředí a umístění elektrického zařízení. Revize hromosvodu závisí na druhu objektu.

maximagazin.cz_revize_abax_cz_01

V základním a normálním prostředí pobíhají revize jednou za pět let. Ve studeném/horkém/vlhkém prostředí je nutné provádět revize častěji, a to jednou za tři roky. Nejčastější revize – každoroční – se týkají mokrého prostředí a prostředí s extrémní korozní agresivitou. V praxi se většiny majitelů bytovek týkají pětileté revize společných prostorů a revize hromosvodu.

Pravidelné revize se naopak netýkají bytových prostorů a příslušenství bytu. Přesto není od věci vynaložit pár set korun a ujistit se, že jsou spotřebiče v pořádku.

Revize elektrických zařízení probíhají na základě normy ČSN 331500, která platí pro všechna elektrická zařízení, která by mohla ohrozit lidské zdraví, majetek, užitková zvířata nebo okolní prostředí.

maximagazin.cz_revize_abax_cz_02

Je třeba rozlišit revize pravidelné a výchozí (před zapojením spotřebičů a elektrických rozvodů do sítě, mimo jiné také před položením plovoucí podlahy na podlahu s elektrickým podlahovým vytápěním). Technik vždy prověřuje stav z hlediska bezpečnosti. Provozovatel elektrických zařízení splní požadavky na bezpečnost za předpokladu, že dané zařízení odpovídá příslušným normám. Odborníci z revize elektro Karlovy Vary podotkli, že technik vždy musí vytavit zprávu o provedené revizi.

1 komentář

  1. Lubomír

    My jsme koupili vloni na jaře starší dům a myslím si, že v něm nebyly revize nikdy dělané, protože elektroinstalace byla v katastrofálním stavu. Celou ji tak předělávám, takže mám teď o zábavu postaráno. Objednal jsem si ale speciální kabelové příchytky z https://www.schnabl.cz/ , se kterými mi jde práce docela dobře, takže aspoň něco pozitivního 🙂 .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download