1.9 C
Prague
9.12.2023
MaxiMagazín

Volné chvíle strávené poblíž Berounky si užije celá rodina

Už víte, kam pojedete na dovolenou? Nebo máte před sebou víkend, u kterého ještě nemáte žádný program? Spoustu zeleně a poznávání národních památek, to je nabídka, co opravdu nelze jen tak odmítnout. Středověká historie Čech je velmi bohatá a všichni znalci dějepisu vědí, že je naprosto neodmyslitelně spjatá s hradem Karlštejn. Jste turisté tělem i duší? A lákají vás menší výlety v okolí Berounky? Potom se nabízí snadná odpověď.

Cyklostezky se na vás už těší

Pěší turistika, ale i výlety v cyklistickém sedle, tipů na výlety je tady dost a dost. Penzion Karlštejn se stane útulnou základnou a místem, kde si opravdu odpočinete od všedního shonu a mnoha běžných starostí. S kontinentální snídaní se dobře posilníte i na celodenní expedici do míst, kterými kráčela česká historie.

Pokud máte rádi prvorepublikovou atmosféru, bude se vám v tomto ubytovacím zařízení opravdu líbit. Vybrat si můžete z desítky pokojů, zastoupeny jsou dvoulůžkové a čtyřlůžkové varianty. K dispozici je ještě apartmán, který nabízí kuchyňku a je vhodný spíše pro větší skupiny návštěvníků.

Součástí penzionu je originální restaurace, v níž se sází na klasickou českou kuchyni. Vyřešena je také otázka parkování, pro hosty je totiž připraveno v bezprostřední blízkosti budovy.

A kam vyrazit na výlety?

Kromě světoznámého hradu je v okolí spoustu turistických lákadel, připomeňme si proto alespoň některé z nich. Lom Malá Amerika je originálním tipem na výlet, ale zamířit můžete také do malé obce Svatý Jan pod Skalou. Pokud máte rádi projížďky na kole, nabízí se okolní cyklostezky, které vedou skrze povodí řeky Berounky. Děti si oblíbí místní zoopark, v němž jsou bílí tygři a lvi, milovníci kočkovitých šelem tedy mají o zábavu postaráno.

Související příspěvky

Chcete se stát módní návrhářkou? Začněte u patřičného vybavení

redakce

Jděte s dobou. Křiklavým designům odzvonilo!

Veronika

Studium MBA a jeho výhody

Veronika