Vsaďte na brikety!

 

Přemýšleli jste nad tím, že místo klasického dřeva nebo hnědého uhlí byste volili ekologičtější způsob vytápění? Velmi oblíbenými se staly dřevěné brikety, které jsou k dostání v různých tvarech a velikostech.

 

Proč brikety?

Dřevěné brikety jsou alternativou palivového dřeva. Jejich výhodou je, že jsou zcela prosušené a „naporcované“, jejich vysoká výhřevnost nemá konkurenci. Navíc jsou skvělé pro naše okolí, ekobrikety šetří přírodu kolem nás.

 

Jak poznám kvalitní brikety? Na co si mám dát při jejich koupi pozor?

Pokud se rozmýšlíte nad touto vytápěcí volbou, rozhodně vyzkoušejte několik druhů briket ještě před tím, než si zakoupíte velké množství. Můžete tak porovnat délku hoření, obtížnost při podpalu apod. Trh poskytuje různé tvary – hranaté, kulaté, válcové různých velikostí. Brikety se liší i svým dřevním složením – můžou být měkké nebo tvrdé, mezi ty nejoblíbenější patří dřevěné bukové brikety.

Kvalitní brikety by měly být vyrobeny jen z čisté, kvalitně slisované dřevní piliny a neměly by obsahovat další příměsi. Kvalitu poznáte i díky vůni po dřevě a pryskyřici, musí být naprosto suché. Pokud mají vaše brikety vysokou popelnavost, zřejmě jste zakoupili hodně nekvalitní provedení.

 

Jakou neplechu udělají nekvalitní brikety?

S nekvalitními briketami můžete přijít v zimě o nervy. Pokud jsou navlhlé, těžko se vám je podaří zapálit. Budete muset chodit kotel kontrolovat, zda brikety hoří a samozřejmostí je i častější přikládání, nehledě na to, kolik briket za ten jeden jediný den spotřebujete. Kvalitní brikety, které jsou zcela vysušené chytnou ihned, nemusíte používat podpalovač.

Rozhodli jste se pro brikety? Rozhodně si začněte hledat spolehlivého prodejce, který vám ve všem poradí, doporučí a má na výběr různé variace briket či pelet za výhodné ceny. Společnost Ekomall má v nabídce i speciální noční pelety, které vám ušetří spoustu času a peněz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download