12.6 C
Prague
17.9.2021
MaxiMagazín

Vyměňte šeď a opotřebovanost vašeho koberce za moderní plovoucí podlahu!

Koberce již v dnešní době nejsou v módě. Navíc se v nich udržují nebezpečné bakterie a paraziti, kteří si v chlupech koberce hoví tak, že je mnohdy i těžko vysajete – a to hlavně v koberci s vysokým chlupem!

Pokud nemáte děti, které neustále po domu běhají bosé, není pro vás koberec nezbytnost. Pořiďte si raději moderní plovoucí podlahu, která nejenže dá vašemu obydlí nový nádech, ale zajistí i jednoduchou údržbu a domov bez zbytečných parazitů!

 

Jak vybrat ten správný materiál?

Vždy musíte před samotným výběrem přihlédnout na velikost místnosti a její provozní zátěž.

 

Typy plovoucích podlah:

* Laminátové

* Dřevěné

* Vinylové

* Ekologické

* Marmoleum

Nejčastějším místem, kde můžete řešit výměnu koberce za jinou podlahovou krytiny, jsou obývací pokoje. V této části domácností, byste rozhodně měli zvážit použití dřevěné podlahy. Ta je nadčasová a díky své dlouhé životnosti a elegantnímu vzhledu se hodí do spousty obývacích pokojů. Navíc je tento typ podlah dodáván s povrchovou úpravou, takže se nemusíte bát, že byste měli s tímto typem podlahy nějaké starosti. Jediná péče, která vás čeká je samozřejmě její čištění – dřevěnou podlahu jednoduše zametete a setřete hadrem se speciálním přípravkem.

 

Proč vlastně „plovoucí“? Taky jste se vždycky chtěli zeptat, ale styděli jste se?

Není na tom nic složitého, termín „plovoucí“ se odvozuje právě od způsobu položení podlahy. Tato totiž není nijak připevněna ke stěnám, a dokonce ani k podkladu. Její pokládka je velice jednoduchá, což je samo o sobě výhoda – a dokonce i v případě, že se vám jedna deska poškodí, jednoduše ji vyměníte za novou. Tedy alespoň v případě zámkového typu položení, kdy do sebe jednotlivé desky zapadají díky „zámkům“ vyfrézovaných na hranách lamel. Další alternativou položení je lepená plovoucí podlahy, kdy jsou jednotlivé lamely lepeny jedna ke druhé, díky čemuž ovšem podlaha přichází o jeden ze svých pozitivních momentů, kterým je snadná výměna jakékoliv části podlahy.

 

Jak podlahu položit?

Jak již bylo naznačeno, pokládka tohoto typu podlahy je docela hračka. Pokud máte doma teda nějakého „kutila“, určitě nebude mít s problém s jejím položením. A nezabere to ani tolik času!

Tak se zbavte těch nezdravých koberců a hurá na nákupy!

Související příspěvky

Koupelny trochu jinak

redakce

Plánujete na zahradách betonovou dlažbu, ale obáváte se jejího znečištění?

redakce

Patrovou postel kupujte chytře, vydrží vám více let

redakce