Z kartonu se nevyrábí pouze krabice

 

Kartonové krabice jsou snad nejoblíbenějším obalovým materiálem, jenž má nekonečné využití. Narovnáte do nich staré oblečení po dětech, které chcete uklidit na půdu, zabalíte zásilku pro zákazníka, použít se dají i na stěhování. Karton však není jen materiálem pro výrobu takových krabic, vytváří se toho z něj daleko více.

Ponecháme teď stranou nápojový karton a jiné podobné druhy, zaměříme se na hladkou plnou lepenku určenou pro výrobu obalů. Kde jinde kromě kartonových krabic se s ní setkáte?

 

Krabice nemusí být jen takové, jaké znáte

V první řadě je třeba zmínit, že kartonové krabice se vyrábí opravdu v mnoha provedeních. Nemáme na mysli pouze klopové, modely s úchyty atd. Viděli jste někdy například krabice na víno? Lahve v nich pevně drží na místě. Nebo zásilkové obaly na knihy? V těch se papírové stránky rozhodně nepomačkají. A co teprve kartonové tubusy? I ty se na některé druhy sortimentu hodí.

 

Často uvidíte rovněž kartonové obálky

Velmi oblíbeným obalovým materiálem jsou také kartonové obálky. Možná jste se s nimi setkali, pokud si objednáváte z e-shopů knížky. Jsou totiž ideální na posílání knih, tiskovin, kalendářů, fotografií, katalogů, CD či DVD. Oproti klasické obálce jsou pevnější, ve srovnání s bublinkovými obálkami nehrozí, že by se vám obsah pomačkal či zlomil. Navíc jsou opatřeny skládanými boky a dnem, takže se do nich vejde i objemnější obsah.

 

Karton však využijete i uvnitř krabice

Mezi další hojně používané obalové materiály se řadí také kartonové proložky. Ty se dávají přímo do krabic, kde slouží ke snadnému oddělení výrobků. Používají se i pro zvýšení stability na paletách či při balení. Někdo používá karton nařezaný na tenké proužky dokonce jako výplňový materiál.

Karton má široké využití, nejen v obalových materiálech, a je to dobře. Je totiž ekologický, dobře se recykluje, mnohé výrobky z něj lze navíc používat opakovaně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download