Ztratil jsem klíč od auta! Co teď?

 

Mnoho majitelů automobilu vlastní pouze jeden autoklíč. V případě jeho ztráty tedy nemají žádný náhradní, kterým by auto odemknuli a začíná jim hon na nový autoklíč. Jak se ztráta autoklíče řeší a jak postupovat?

 

Zabezpečte vozidlo

V momentě, kdy zjistíte, že nemáte klíče od auta, je v první řadě nutné zajistit vaše vozidlo proti krádeži. Může se totiž stát, že klíče našel někdo jiný a bude se snažit auto odcizit. Pomoci vám může městská policie, která vám na auto může nasadit tzv. botičku. Po zajištění vozidla kontaktujte nebližší autoservis, kterému vylíčíte vaši situaci. Podle typu auta a autoklíče se dále situace řeší.

 

Nový klíč

Co byste u sebe určitě měli mít a znát je VIN kód auta, tedy výrobní číslo. Autoklíče pak nechá servis vyrobit přímo u automobilky. V mnoha případech je nutné při změně autoklíče auto překódovat a „zadat“ mu nová hesla, která budou s klíči komunikovat. Pokud jste na dovolené a náhradní klíč máte doma, nebude již po přenastavení kódu s autem spolupracovat, a tedy tímto klíčem již auto neodemknete. Výroba klíčů je na závěr doplněna i o doprogramování dálkového ovládání, ke kterému se přidá i imobilizér.

 

S duplikáty opatrně

Na duplikáty autoklíčů si obecně dávejte pozor především tehdy, když si kupujete ojeté auto. Někteří podvodníci vám nedají všechny klíče od auta. Proto se vyplatí zajet do autoservisu a nechat si klíče překódovat, abyste měli jistotu. Díky tomu se pomocí ostatních klíčů do auta už nikdo nedostane. Díky VIN kódu vám každý servis dokáže dohledat, kolika autoklíči bylo auto vybaveno. Pokud budete autoklíče měnit, nikdy to nedělejte u pochybných zámečníků, kteří vám dokážou klíč naklonovat, ale nenahradí autoklíče plnohodnotně s veškerou elektronikou. Takovéto pochybné klíče vám mohou několik týdnů spolupracovat, po nějakém čase ale může autoklíč vypovědět službu.

Ušetřete si zbytečné komplikace a vždy mějte k dispozici jeden náhradní klíč k vašemu automobilu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download