3 druhy oblečení, kterých se neradi vzdáváme

 

Všichni máme doma oblečení, které už nechceme. Zapomínáme na fakt, že oblečení a textil, které je v dobrém stavu, může být darováno a prodáváno k opětovnému použití. Položky, které nejsou vhodné pro další nošení, mohou být recyklovány a použity k výrobě předmětů každodenní potřeby, jako je polstrování na židle a autosedačky, hadříky na úklid a průmyslové přikrývky.

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké jsou nejčastější oděvy, které i skladujeme a neradi se jich vzdáváme?

 

Obuv

Ruku na srdce, opravdu unosíte všechno oblečení z vašeho šatníku? Co takové „ošuntělé“ tenisky, které si neustále skladujete pro další využití? Opotřebování je přirozený a nezvratný proces, který probíhá u všech předmětů na světě. A právě obuv bývá opotřebovávaná poměrně rychle. S tím je spojen i fakt, že funkčnost dané obuvi ztrácí na kvalitě. Například běžecké boty mohou na pohled vypadat stále hezky, ale každý ví, že bota při běhu dostává zabrat, a proto by člověk měl dbát na pravidelnou výměnu.

 

Spodní prádlo

Seprané ponožky a vytahaná podprsenka – nejčastější kusy oděvů, na jejichž výměnu se často zapomíná. Je hezké, že dané kousky chcete unosit až do poslední nitky, ale víte, jaké zdravotní komplikace si kvůli tomu můžete uštědřit? Ponožky, které nedrží tvar již po několikátém praní ztrácí na kvalitě, a tím dochází k tomu, že vám při sportu lehce vyraší na noze puchýř. Vytahaná podprsenka již dávno ztratila tvar, ramínka neslouží tak, jak by měla – nesprávnou podprsenkou ženu více bolí záda, zvláště tehdy, pokud má prsa větší.

 

Trička

Znáte to, tričko, které již neslouží pro potěchu okolních očí vyřadíte do triček „spacích“. Jenomže těch už máte ve skříni hromady a co teprve ta nová krásná pyžama, kterých jste se ještě ani nedotkli? Zamyslete se nad tím, zda opravdu potřebujete tolik triček na spaní. Jejich vyřazením získáte více prostoru v šatníku a ke slovu se konečně dostanou i ta nová pyžama či elegantní noční košilky.

Recyklování textilu nebylo nikdy tak jednoduché, jako je dnes. Právě k tomuto účelu slouží textilní kontejnery k recyklaci oblečení, které jsou umístěny na viditelných místech, aby je našel opravdu každý. Vámi vyřazené oblečení ještě poslouží druhým lidem, kteří za něj budou nesmírně rádi. Pomáhat lidem i životnímu prostředí – to je recyklace se společností POTEX s.r.o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download