Dopřejte si lahodnou kávu každý den

 

I když stále ještě v mnoha lidech zůstává zakořeněný názor, že každodenní konzumace kávy není zdraví příliš prospěšná, v poslední době se ukazuje, že tomu tak není. V čem vám může být káva kromě povzbuzení ještě prospěšná?

 

Látky působící blahodárně na zdraví

Začít den šálkem kávy je denní rutina mnoha lidí. Vysoký obsah kofeinu je schopen tělo skvěle nastartovat do náročného dne. Kromě něj je však káva plná i jiných látek. Mezi ně patří vitamin B2. B5, listová kyselina nebo i draslík a hořčík. Možná vás překvapí velké množství antioxidantů, které váš ranní šálek obsahuje. Ty pomáhají v boji proti volným radikálům a působí pozitivně proti rakovině. Pravidelná konzumace kávy působí blahodárně také na vaše játra, a to zvláště v případě, že často a rádi popíjíte alkohol. Látky v ní totiž snižují riziko cirhózy jater. Prospěšná je také v případě, že trpíte cukrovkou nebo Alzheimerovou nemocí. To však zdaleka nejsou všechny pozitivní účinky. Právě kofein totiž dokáže povzbudit unavené tělo ale i mysl. Zvýšená mozková aktivita pak umožňuje větší soustředění. Nezanedbatelná je i psychická stránka. Kofein zvedá náladu a velmi účinně odbourává stres. Pokud se zrovna snažíte dostat do ideální formy, i zde je káva cenným pomocníkem. Zrychluje totiž metabolismus a tím pádem urychluji i spalování tuků.

 

Káva jako ranní rituál

Za kvalitní kávou se však nemusíte vydávat do kavárny. Stačí mít doma po ruce šikovný kávovar. Jedním z takových je i pákový espresso kávovar Orava ES-150. Tento elegantní pomocník s propracovaným designem vám každé ráno připraví chutný nápoj z mleté či porcované kávy. Plynulý chod zajišťuje výkonné čerpadlo (15 bar). Součástí je nerezová tryska na mléko a našlehání mléčné pěny. Aby byl prožitek dokonalý, vyhřívaná deska vám předehřeje šálky. Ovládání je velmi snadné, tak stejně jako čištění díky vyjímatelným částem kávovaru.

Pokud vás kávovar Orava ES-150 zaujal, najdete jej na www.orava.info.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download