3 důvody pro investice do zlata a stříbra

 

Investice do drahých kovů jsou dlouhodobě propírány v médiích. Není se čemu divit, jelikož veřejnost si již za dlouhá léta zvykla investovat do zlata, stříbra a také třeba platiny. Důvodů by se jistě našlo hned několik. Obecně vzato, drahé kovy patří mezi tradičního uchovatele hodnoty. Jen velmi složitě byste hledali něco lepšího. Pokud máte aktuálně pochyby, začtěte se do následujících řádků. Prozradíme vám 3 aktuálně nejznámější důvody pro investice do zlata i jiných drahých kovů.

 

Zvyšující se míra inflace

Jak v Evropě, tak i v USA se o inflaci dlouhodobě příliš nemluví. Rok 2017 je ovšem z tohoto pohledu vcelku alarmující. Vždyť ve Spojených státech amerických se rychle přiblížila ke 2 % meziročního růstu cen. V Evropě postupně též šplhá nahoru! Co je na vině? Důvody bychom našli hned dva. Tím prvním je přítomnost amerického prezidenta Donalda Trumpa v jeho úřadu. Fiskálně expanzivní politika jeho kabinetu vede jednoznačně ke zvýšení inflace. Podíl na jejím růstu má také očekávaný růst cen exportu z Asie.

 

Ekonomický vývoj na asijských trzích

Asijské trhy jsou z hlediska investování do zlata, stříbra a jiných kovů velmi důležité. Největšími zlatými trhy jsou bezesporu čínský a indický. Vezmeme-li v potaz globální poptávku po investičním zlatě, Asie se stará přibližně o 60 %. Jen pro zajímavost, investoři v Číně dokázali nakoupit v roce 2016 přes 30 tun zlata.

 

Vybrat se dá ze spousty podob drahých kovů

Nikde není psáno, že byste museli nakupovat zlaté cihly. Klasiku přestavují třeba investiční zlaté slitky, které jsou k dostání v minimálních gramážích. Koupit si lze 1, 2 či více gramů. Postupně nakonec naskládáte vyšší množství. Oblíbené jsou také zlaté či stříbrné mince anebo jiné podoby drahých kovů. Nakupovat je můžete pohodlně online u společnosti AuPortal, prodejce s dlouholetou tradicí. Vybrat si v jejím sortimentu můžete drahé kovy v různých podobách. Firma spolupracuje s takovými partnery, jako jsou Česká mincovna, ČNB anebo Banco de Mexico a další.

 


 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download