Klíčovou osobou pro oblast energetiky je v investiční skupině DRFG Pavel Svoreň

 

„Na první rok a půl existenci fondu máme připraveno pět fotovoltaických elektráren, jejichž hodnota by měla být přibližně 1,9 miliardy korun. K založení fondu byl potřeba kvalitní a dostatečný soubor akcií,“ uvádí ředitel energetické divize v Investiční skupině DRFG, Pavel Svoreň.

Cíle, které jsme si v oblasti energetiky nastavili, se z větší části povedlo splnit,“ dodává Svoreň.

Konkrétně jde hlavně o založení energetického fondu, který byl v rámci investiční skupiny DRFG dlouho diskutovaným krokem. Díky již zmíněným fotovoltaickým elektrárnám mají nyní k dispozici dostatečně velké a kvalitní portfolio, na jehož základě by fond mohli založit.

V uplynulém roce bylo klíčové fyzické i „licenční“ dokončení teplárny ve Šternberku. Další oblastí, na kterou se energetická divize DRFG zaměřila je vyhledávání a uskutečnění dalšího investičního záměru v této energetické oblasti, která je pro skupinu DRFG jednou z klíčových.

Jsme držitelem veškerých akcií v Teplárně Šternberk. Nyní máme k dispozici všechnu dokumentaci, oprávnění k provozu a veškeré licence. Zvládneme úplně pokrýt veškerou poptávku po teple od našich odběratelů,“ uvádí Pavel Svoreň.

 

Co plánuje DRFG do budoucna?

Do budoucna DRFG plánuje ustálit výrobu elektrické energie na nejvyšších možných parametrech. Také jedná s novými odběrateli tepla a v prostředí nákupu paliva vidí obrovskou možnost úspor.

Domicil nového fondu, na kterém již intenzivně DRFG pracuje, bude mít v Lichtenštejnsku. Se spuštěním počítá ve čtvrtém čtvrtletí roku 2017 a bude cílit na kvalifikované investory

Solární elektrárny považujeme po rozhodnutí Evropské komise ohledně notifikací pro tyto zdroje a v souladu s unijní legislativou za velmi bezpečnou investici,“ uvádí Svoreň. Téměř žádné náklady, velmi málo aspektů, které mohou výnosnost negativně ovlivnit. „Performace je ovlivněna pouze slunečním svitem. Pro odhad aktiv je však počítáno s podprůměrným osvitem, navzdory zkušenostem z loňského roku,“ dodává Svoreň.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download