3 důvody, proč pít čistou vodu – co udělá s vaším tělem?

 

V létě si musíme víc než kdy jindy hlídat náš pitný režim. V parných dnech se totiž naše tělo hodně potí, a tak potřebuje ztracené tekutiny dostat zpátky, aby mohlo správně fungovat. K uhašení žízně a k doplnění ztrát nejlépe poslouží čistá voda. Vězte, že nikdo nic lepšího dosud nevymyslel – a zřejmě ani nikdy nevymyslí. Co všechno dovede?

 

Zažene únavu

Naše tělo je z 80 % tvořeno pouze vodou. Miliardy různých reakcí, které v něm každou vteřinu probíhají, se bez ní neobejdou, každá buňka ji potřebuje. Že jí má váš organismus málo, poznáte velmi snadno. Protože se jí nejvíce nachází v našem mozku, reaguje na její nedostatek nejprve právě on – jste unavení, bolí vás hlava, máte problém se soustředěním, selhává vám krátkodobá paměť, snižuje se vaše výkonnost. Chcete-li mít více energie, vypijte denně šest až osm sklenic čisté vody. Množství ale přizpůsobujte počasí, vašemu životnímu stylu i činnostem, kterým se zrovna věnujete.

 

Pomůže s hubnutím

Stravujete se zdravě, jíte nízkokalorické pokrmy, pravidelně sportujete, chodíte cvičit, ale přesto nehubnete? Pak se zamyslete nad vaším pitným režimem, možná je kámen úrazu právě tam. Popíjíte-li sladké nápoje, ať už ve formě limonád nebo džusů, pak do sebe zbytečně dostáváte spoustu cukru, prázdných kalorií, sladidel, barviv. Přejděte na obyčejnou vodu, tělo je totiž na její chemické složení naprogramované. Daleko lépe se vstřebává než průmyslově vyráběné slazené limonády nebo tolik populární energetické drinky. Navíc uděláte něco pro své zdraví a štíhlou linii, ta tam bude neodolná chuť na něco dobrého. Mlsná ani záchvaty vlčího hladu si na vás totiž nepřijdou.

 

Vylepší váš vzhled

Dostatek vody se podepíše i na vašem vzhledu. Její pravidelný přísun omladí pleť víc než drahý hydratační a „protivráskový“ krém. Bude zdravá, svěží, zářivá, hebká, pružná a vláčná, zkrátka plná života. Mnohé studie dokonce potvrdily, že dehydratace se podílí nejen na předčasném stárnutí, ale i na vzniku akné, černých teček, tmavých kruhů pod očima, červených fleků a dalších nedokonalostí. Než se proto rozhodnete investovat do drahých přípravků a podstupovat nejrůznější zkrášlující zákroky, napijte se. Natočte si obyčejnou vodu z vodovodu – ta, která teče v Česku, patří svou kvalitou k těm nejlepším na světě. I tak je ale dobře ji ještě „přehnat“ přes vodní filtr, který odstraní široké spektrum cizorodých látek a vylepší její chuť. Filtry na pitnou vodu můžete umístit buď rovnou na kohoutek, nebo pod dřez, kde vám překážet určitě nebude. Další řešení nabízí nádobové filtry, které rovněž účinně zlepšují kvalitu vody z veřejného vodovodu. Potěší vás nejen příznivou cenou, ale i svou přenosností, můžete si je tak vzít s sebou klidně i na dovolenou. A čistou a chutnou tekutinu si budete moci dopřát kdekoli!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download