3.8 C
Prague
18.4.2024
MaxiMagazín

Léčbu pohybového aparátu lze podpořit i přírodními prostředky

Nešikovné zakopnutí či krok vedle nás často dovedou potrápit více, než bychom chtěli. Jedna vteřina nepozornosti nebo ukvapený běh tak nezřídka vedou k měsícům léčby, rehabilitacím a dalším podpůrným prostředkům, kterými dáváme pohybový aparát do kupy. Dobu léčbu lze však významně zkrátit a podpořit přírodní cestou.

 

Jak lze rekonvalescenci podpořit

Samozřejmostí je dodržování doporučení doktora, a to zejména provádění speciálních cvičení, které mají danou partii rozhýbat. Stejně důležité je ale dbát i na složení jídelníčku. V době po úrazu může totiž energetická potřeba organismu vzrůst až o 50 % oproti normálnímu stavu, a tak je stěžejní dopřát tělu dostatek makro a mikroživin. Pokud například hrozí nebezpečí ztráty svalové hmoty z důvodu omezeného pohybu, je dobré zvýšit příjem bílkovin a nenasycených mastných kyselin. Zvyšte proto konzumaci ořechů, semínek, mořských ryb, libového masa, avokáda a vajec. Při zotavování hraje taktéž důležitou roli vitamin C a vitamin D. Vitamin C lze přirozeně získat ze zeleniny a ovoce, přičemž nejjednodušší cestou, jak získat vitamin D, je sluneční záření. Při rekonvalescenci se zdržte pití alkoholu, který hojení ran zpomaluje a může přispívat k rychlejší ztrátě svalové hmoty.

 

Výhody homeopatie

Přestože je homeopatie mnohdy podceňována, v boji s úrazy pohybového aparátu slaví nemalé úspěchy. Tato metoda vychází ze skutečnosti, že každý živý organismus je jiný. Homeopatická léčba se tedy přizpůsobuje konkrétnímu pacientovi a jeho stavu. Pacient je vždy léčen jako celek a v potaz se berou veškeré souvislosti a aktuální zdravotní stav. Díky tomu nikdy nemůže docházet k přehlížení jednoho problému na úkor druhého. Homeopatické léky zároveň nikdy nevyvolávají vedlejší nebo nežádoucí účinky a lze je kombinovat s jinými léky nebo léčebnou metodou. Nefungují totiž v těle chemicky jako ostatní léky, ale jedná se o určitý nosič pro informaci, která říká imunitnímu systému, co dělat, aby se vrátil zpět do rovnováhy.

 

Traumeel pro léčbu pohybového aparátu

Traumeel je homeopatický rostlinný přípravek, který se užívá ke zmírnění bolesti při lehkých nebo středně závažných poraněních. Obsahuje dvanáct druhů léčivých bylin a dva druhy přírodních minerálních solí. Mezi nimi je například Rulík zlomocný, Heřmánek lékařský, Sedmikráska chudobka či Měsíček lékařský. Traumeel je možné aplikovat při traumatických stavech všeho druhu, a to jak při úrazech, tak i v průběhu rehabilitace. Působí i na podlitiny a posttraumatické otoky. Zároveň podporuje hojení a působí i proti bolesti. Výhodou je, že jej mohou používat všechny věkové kategorie, těhotné a kojící ženy by se o aplikaci měly poradit s lékařem. Traumeel je k dostání ve všech lékárnách nebo je možné ho objednat, není-li zrovna na skladě. Lék není na předpis a k dostání je ve formě tablet či ve formě masti.

Související příspěvky

Bolest zad trápí zjara téměř každého zahrádkáře. Co na ni zabírá?

majda

Klimatizace pleti nesvědčí – jak eliminovat následky?

redakce

Duben, ještě tam budem…

majda