3 důvody, proč si dopřát kávu v zaměstnání

 

Káva patří k nápojům, bez kterých si většina z nás vůbec nedovede představit svůj den. Pro jednoho představuje nezbytný ranní rituál, který ho probudí a dodá mu energii. A pro jiného je zase nedílnou součástí pracovního procesu ve chvílích, kdy si potřebuje oddechnout, zlepšit svou koncentraci a dodat energii. Proč byste si ji měli v zaměstnání dopřát?

 

Dobije vám baterky

Šálek kvalitní zrnkové kávy vám dovolí na chvilku utéct od pracovních povinností. Rozmanité chutě vás zanesou na druhý konec světa, dovolí vám vypnout a trochu zrelaxovat. Pak se můžete snadněji pustit do studování nových informací, materiálů, pročítání mailů i každodenního papírování. Lépe se na to soustředíte, nebudete dělat tolik chyb a práce vám půjde rychleji a snáz od ruky. Vědci zjistili, že ideální čas na kávu nastává ve čtvrt na tři, právě v této době totiž máme nejméně energie.

 

Zvýší vaši kreativitu i produktivitu práce

Kávovar se dnes nachází téměř na všech pracovištích. A není divu. Každý zaměstnanec totiž vypije v průměru alespoň dva šálky denně. Nejčastěji si na ní pochutnávají vědci, lidé z marketingu a PR, kteří potřebují být kreativní, ale i lékaři a učitelé. Kofein totiž stimuluje centrální nervový systém a tím podporuje činnost mozku a mozkové buňky nakopává k vyšší činnosti. To může přinést nejen nový pohled na věc, ale také lepší logické uvažování.

 

Vylepší vztahy

Káva přispívá k udržení dobrých vztahů na pracovišti, usnadňuje totiž komunikaci. Díky ní se rychleji seznámíte s kolegy a pak se můžete společně scházet nad šálkem čerstvé kávy, probírat pracovní, ale i soukromé záležitosti, navzájem se inspirovat, radit si a sbližovat se. S množstvím lahodného moku to ale nepřehánějte, i v tomto případě platí: všeho s mírou. Za optimální množství se považují dva až tři šálky denně. Více kofeinu by mohlo mít negativní účinky, od neklidu přes úzkost až po zažívací problémy. Doplňovat nezapomeňte ani pitný režim, káva totiž dehydratuje. Tak na to nezapomeňte a mějte vždy po ruce i sklenici s vodou!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download