14.5 C
Prague
11.8.2022
MaxiMagazín

3 klíče k vysněné postavě

Všichni dobře víme, že nejlepší způsob, jak zhubnout a zároveň si svou váhu udržet, představuje zdravý životní styl.Zdravě jíst však může být docela obtížné. A to i navzdory tomu, že jsou nám ta obecná pravidla, kterými bychom se měli řídit,velmi dobře známá, protože je neustále slýcháme ze všech stran. Sestavit jídelníček tak, aby v něm byly zastoupeny všechny živiny, organismus mohl správně fungovat a tělo nijak nestrádalo, stejně bývá doslova oříšek.

 

Pestrost a vyváženost

Hlídat bychom si měli především kvalitu stravy, její vyváženost a střídmost. Nevýhodou diet je totiž jejich jednostrannost – ochuzeni jsme potom o důležité látky a zaděláváme si tak na nejrůznější zdravotní problémy, které na sebe nenechají dlouho čekat. I při redukčním režimu platí, že by v něm neměly chybět tuky, sacharidy a především bílkoviny. S konzumováním dostatečného množství bílkovin vám pomohou mléčné výrobky – třeba jogurty. Připravit si je můžete přesně podle vaší chuti a receptu za pomoci jogurtovače. Tohoto šikovného pomocníka určitě oceníte, protože si budete přesně vědět, co vaše pochoutka obsahuje.

 

Sacharidy a tuky? Ano!

Ze sacharidů upřednostňujte ty složené, jako jsou celozrnné obiloviny, brambory nebo luštěniny. Potřebujete-li energii doplnit rychle, pak si pochutnejte třeba na čerstvém nebo sušeném ovoci. Dejte si však pozor, jaký výrobek vyberete – v obchodech totiž často narazíte na produkty, které jsou doslazované cukrem a obsahují spoustu konzervačních látek. Připravte si proto raději chutné pamlsky sami doma, a bez těchto „vylepšení“. Se sušičkou ovoce to bude hračka. Rovněž tuky jsou při hubnutí nezbytné, především ty z nenasycených mastných kyselin. Najdete je hlavně v rybách, rostlinných olejích či oříšcích.

 

Pevná vůle a vytrvalost

Uvědomte si, že zhubnout ze dne na den prostě nejde. Pokud ale vytrváte a do vašeho každodenního režimu pravidelně zařadíte také pohybovou aktivitu, ať už je to běh nebo posilování s činkami, výsledky se dostaví. Tak, překonejte svou lenost a pohodlnost a změňte svůj životní styl od základů a jednou provždy!

Související příspěvky

Řada s arganovým olejem

redakce

Žít zdravěji aneb jak konečně splnit novoroční předsevzetí

majda

Domácí umělá plicní ventilace

redakce