16.1 C
Prague
5.8.2021
MaxiMagazín

3 podzimní kávové speciality – zahřejí na těle i na duchu

Prázdniny už skončily a pomalu se své nadvlády vzdává i léto. S přicházejícím podzimem, plískanicemi a zamračenými dny nejednoho z nás přepadnou smutky a splíny. V tomto období tak uvítáme „společníka“ v podobě lahodné kávy. Právě ona nám totiž dovede vykouzlit dobrou náladu, zahnat únavu i všechny stesky a prohřát tělo. Vyzkoušejte ji ve speciálních chuťových kombinacích.

 

Dýňové latte

Přivítejte podzim stylově, třeba klasikou v podobě Pumpkin Spice Latte, které k nám dorazilo z USA. Kombinace latte a dýně může někomu připadat přinejmenším zvláštní, ale vězte, že budete jeho chutí příjemně překvapeni. Kořeněný nápoj si zvládnete připravit sami v pohodlí domova. Do kastrůlku nalijte 150 ml vody a 150 ml javorového sirupu, přidejte 3 lžíce dýňového pyré a kousek čerstvého zázvoru spolu se skořicí, hřebíčkem a muškátovým oříškem. Přiveďte k varu a vařte deset minut. Takto připraveným sirupem pak obohaťte čerstvou kávu s mlékem a dýňové latte s nádhernou texturou a dokonalou chutí je na světě.

 

Káva Mocha

Nemůžete se rozhodnout, jestli máte chuť na povzbudivou kávu nebo sladkou čokoládu? Pak vsaďte na nápoj zvaný Cafe Mocha a zabijete dvě mouchy jednou ranou. Kombinuje v sobě totiž oboje. V kávovaru si připravte espresso, přidejte jemnou horkou čokoládu a vše završte dokonale našlehanou mléčnou pěnou. Toto spojení vás dozajista přenese do jiné smyslové dimenze, stane se nejen pastvou pro oči, ale plesat budou i vaše chuťové pohárky. Rozmazlit na maximum je pak můžete, když ho budete podávat ještě se šlehačkou, kterou posypete čokoládovými vločkami.

 

Staročeská káva s medovinou

Honí-li vás mlsná, ale nemáte zrovna doma nic sladkého, čím byste chuťové pohárky uspokojili, připravte si staročeskou verzi kávy s panákem medoviny. Dokonalé souznění chutí si okamžitě zamilujete, zahřeje vás však nejen na duši, ale i na těle. Stačí jen uvařit oblíbenou zrnkovou kávu, přidat panáka medoviny, smetanu ke šlehání, hnědý cukr, vše posypat skořicí a ideální pochoutka pro podzimní období je hotová. Tak se pohodlně usaďte do křesla a užívejte si sladký podzim se vším všudy!

Související příspěvky

Nerezový dřez – odolný a stylový

redakce

Dítě Bridget Jonesové – nakažlivá bomba smíchu, na kterou se vyplatí si koupit lístek

Veronika

Připravte si kávu jako profesionál

majda

1 komentář